Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jako hodně z produkčních nápadů, řekl Cooper, myšlenka Stargate Universe byla původně koncipována jako samostatný film. „Když jsme původně seděli a mluvili o tom, tak jsem se snažili přijít s nápadem pro něco ze Stargate – ne něco založeného na SG-1 nebo Atlantis, ale na něčem co by zapadalo do Stargate vesmíru, který jsem vytvořili“ řekl Cooper. „Přemýšleli jsme ‚Jak vytvořit třetí „odnož kultu“, která je velmi propojující a ze které fanoušci budou mít pocit, že je zrozená z
materiálu který tu byl, ale ve stejný čas je to něco co může stát samostatně?‘“

„Když bylo jasné, že třetí seriál je v očích studia reálným, tak jsme přišli na to jak skloubit tento nápad a postavit ho na vlastní nohy, místo toho abychom měli jednorázový příběh. Vždy jsme doufali ve třetí seriál i před tímto konceptem….Ale nyní se tento nápad stal jádrem pro celý nový seriál.

Stargate Universe se nebude odehrávat v jiné době, potvrdil Cooper. Nebude to ani prequel
natož Stargate program v daleké budoucnosti.
„Nejsem velkým fanouškem prequelů“ řekl. „Nemyslím si, že skutečně fungují a vážně nechápu lidi, který si myslí že ano. Jedna z věcí, kterou na Stargate milujeme je to, že to jsme my, je to naše armáda, naši vědci, naši lidé..a my se vydáváme ven do galaxie a vesmíru, abychom objevili všechny ty divy, které tam jsou a vypořádali jsme se s svými vlastními limity versus věci které jsou o tolik vyspělejší než ty naše.


„Je to ztotožnitelné. Je to s čím se každý den vypořádáváme v oblasti medicíny, vědy a astrofyziky. V tom všem jsme jen malými dětmi. A vždy budeme chtít udržovat to vše co má vztah ke Stargate.
I když bude seriál dosti odlišný od SG-1 a Atlantis, tak bude Stargate. "Krásně to nahrává mytologii, která byla předtím vytvořena." řekl Cooper. "Ale není to přímo svázané s čímkoli, co bylo v předešlých seriálech."

Cooper a výkonný producent Brad Wright plánují upnout pozornost na
pilot nového seriálu poté, co v červnu budou hotovy promo fotografie na dva Stargate SG-1 filmy Stargate: The Ark of Truth a Stargate: Continuum.