Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antická střela
Antická střela se řídí myšlenkami. Při letu září žlutě. V Antické základně na Zemi jich byly tisíce, a pomocí těchto střel ubránil Jack Zemi před Annubisovou flotilou. Proti těmto střelám nejspíš neexistuje obrana, protože snadno pronikly štíty Annubisovy mateřské lodě, kterou postavil z Antických vědomostí.

Dial Home Device (DHD)
DHD se nachází skoro u každé Hvězdné brány. Je to něco jako telefon. Prostě zadáte adresu a otevře se červí díra na jinou planetu. Na DHD nalezneme 39 symbolů (stejně jako na Hvězdné bráně). V DHD je krystal, který dodává bráně dostatečnou energii, aby se vytvořila červí díra.

Distributor
Distributor postavil Thor pomocí Jackova vědomí poté, co podruhé do sebe nechal nahrát knihovnu vědomostí Antiků (nebyly to jen vědomosti, ale i schopnosti). Toto zařízení účinně zničí lidské formy replikátorů tak, že je rozloží na základní bloky, které už nejsou schopné mezi sebou komunikovat a cokoliv ze sebe vytvořit. Thor vybavil svou loď Daniel Jackson tímto zařízením a zničil všechny (skoro) replikátory ohrožující jejich novou domovskou planetu.

Energetický generátor
Tento generátor postavil Jack, když v sobě měl vědomosti Antiků. Generátor je schopný dodat neuvěřitelné množství energie. Pomocí něj Jack zadal na bráně 8 symbolů, aby se dostal k Asgardům, kteří ho zbavili vědomostí Antiků. Je to vlastně napodobenina ZPM.

Hvězdná brána (The StarGate [SG])
Hvězdná brána je velký šedivý kruh o průměru 6 metrů. Je na něm 39 symbolů a 9 schevronů (zámků). Pro projití branou na jinou planetu je zapotřebí zadat 7 symbolů (6 + 1 výchozí). Ale pro projití do jiné galaxie (Ida, Pegasus) je potřeba zadat 8 symbol jako směrový bod, který udává galaxii. Když jsou na jedné planetě 2 Hvězdné brány, nelze mezi nimi vytvořit červí díra.

Knihovna s vědomostmi Antiků
Toto zařízení nahrálo Jackovi všechny vědomsti Antiků, které v zařízení byly obsaženy. Jack zadal do počíteče SGC všechny brány v galaxii. začal mluvit Anticky a napsal vzorec pro vypočítání vzdálenosti planet. Vytvořil generátor, který dodal bráně 10x víc energie a odešel za Asgardy, kteří ho zbavili vědomostí Antiků.

Křeslo
Toto křeslo použil Jack, aby zachránil Zemi před útočícím Annubisem. Pomocí tohoto křesla se dají ovládat veškeré zbraňové systémy antické základny. Všechny zbraňové systémy na antické základně se ovládají myslí. Ovšem musíte mít ještě antický gen, bez kterého s antickou technologií ani nehnete.

Kvantové zrcadlo
Toto zrcadlo našel Daniel Jackson na P3R-233. Přenese člověka (nebo někoho s podobnou fyzyologií) do virtuální reality. Podle Sam Carterové nejde zadat adresa jako na bráně. Musíte si realitu najít a k tomu potřebujete ovládání.

Lůžko na uvěznění
Tuto technologii použil Annubis k tomu, aby uvězni Thora. Lůžko se používá k vyslíchání zajatců. Nejspíš nedokáže způsobit bolest nebo zabít. Nedokáže nejspíš ani léčit. Člověk uvězněný v lůžu má volnou pouze hlavu, se zbytkem těla nemůže hýbat.

Měnič DNA
Měnič DNA použila Nirrti,a by vytvořila vyspělého člověka - hok'tara. Tento přístroj mění DNA osoby, která je v něm umístěná. Osobě se můžou přidávat jakékoliv nadpřirozené schopnosti, musí se ovšem přístroj používat pravidelně, jinak by osoba, která jej používá, zemřela. Nirrti přístroj použila na Jonase, Sam a jednoho ruského důstojníka.

Mini brána (The MiniGate [MG])
Tuto bránu postavil Antik Orlin z normálních pozemských materiálů. Je velmi odlišná od normální. Nejde zadávat adresy, je menší (průměr asi 2m), adresu zadá jen jednou a pak vyhoří,... Orlin si ji postavil proto, aby se dostal na Velonu a zabránil testu obřího děla, které by všechno na planetě zabilo.

Obří dělo
Toto dělo je velmi účinná zbraň. Vlastně není známo, co tato zbraň dokáže. Ví se, že zabránila útoku ze strany goa'uldů. Zařízení bylo zničeno tím, že byl vyjmut zdroj energie. Sam ovšem dokázala zdroj nahradit, ale Orlin (povznesený Antik) zabránil zkoušce zbraně a definitivně ji zničil.

Ovládání ke kvantovému zrcadlu
Toto ovládání našel Daniel na P3R-233. Když se ho dotkl, kvantové zrcadlo se zaplo. Sam z paralerní reality říká, že ovládání nefunguje jako DHD u brány. Pokud chcete do určité reality, musíte si ji najít.

Pokladnice vědomostí
Toto zařízení našel Ernest Littlefield na planetě P3X-972. Jakmile ho ukázal Danielovi, Daniel se od toho nedal otrhnout. Zařízení obsahovalo všechny prvky, které kdy Aliance čtyř ras objevila. Daniel si myslí, že to je univerzální jazyk.

Stázová komora
Když SG-1 přišla na základnu Antiků na Antarktidě, Jack tam našel stázovou komoru, do které později i šel, aby si zachánil život. Thor pak stázovou komoru přenesl na svou loď, pak z něho vytáhl všechny Antické schopnosti a vědomosti a rozmrazil ho. Stázová komora nejspíš dokáže uchovat člověka na několik tisíc let.

Stroj času (GateShip)
Je malé vznášedlo, které je schopné se zneviditelnit a může proletět bránou. Přepraví asi půl tuctu plně ozbrojeného personálu. Na jeho palubě se nachází zařízení, které mu umožnuje cestovat v čase. SG-1 se pomocí GateShip dostala do minulosti pro ZPM.

Stroj času na P4X-636
Tento stroj času chtěli použít Antikové k změnění své minulosti. Stroj času ovšem nikdy nefungoval. Způsoboval pouze krátkodobou smyčku. Ten, kdo v ní byl, prožíval stále dokola asi 16 hodin, dokud stroj nevypnul.

Technologie na kopírování vědomí
Tuto technologii použil Annubis na Thora, když ho zajal, aby z něj dostal informace o Asgardských technologií. Zařízení se implantuje do mozku a je spojeno s palubním počítačem lodě. Vědomosti se prostě skopírují do paměťových bloků na loďi. Annubis dokázal některé vědomosti zkopírovat a využít. Naštěstí nezkopíroval takové vědomosti, které by nějak ohrozily Zemi.

Zařízení na vidění do jiné dimenze
Toto zařízení našla SG-1 na planetě P9X-391. Kdyby se ho někdo dotkl, za několik okamžiků by uviděl tvory, kteří žijí v jiné dimenzi. Jonas se jej dotkl a začal tím šířit jakési záření, které umožňovalo vidět tyto tvory.

Zařízení na zničení StarGate
Toto zařízení měl Annubis na jedné své planetě. Uměl ho ovládat, protože se dokázal povznést na vyšší úroveň existence, které dosáhli i Antikové. Zařízení vysílá proud energie, která se uchovává v Hvězdné bráně, na kterou se útočí. Ta během 4 dnů vybouchne a to by zničilo všechen život na planetě. (Annubisovi trvalo zničit déle Hvězdnou bránu na Zemi, protože tam je Iris a ta ten proces zpomalí, ale nezastaví).

Zbraň na zničení Replikátorů
Tato zbraň se nachází na Dakaře (Annubisova planeta). Dokáže účinně ničit replikátory stejně jako Distributor. Jacob ji použil, aby zničil všechny replikátory v galaxii Mléčná dráha. Zařízení ale nemělo takový dosah. Proto Sam (pomocí Baala) upravila Hvězdnou bránu na dakaře, aby vytočila všechny brány v celé galaxii. Energetický vlna, která ničila replikátory, se přenášela bránou a zničila tak všechny replikátory v galaxii.

Zero Point Module (ZPM)
ZPM je neuvěřitelný zdroj energie. Jeho životnost je asi 10 000 let. SG-1 našla několik ZPM, ale většina jich už byla vybitá. Pomocí ZPM se tým Atlantis dostal do galaxie Pegasus.
Asgardské ovládací centrum
Z tohoto místa se dá ovládat veškerá technologie na palubě lodi. Dá se přes něj i visuálně komunikovat. K tomuto centru je napojeno i několik ovládacích panelů, kterými se vše ovládá. (transport, komunikace,...)

Biliskner
Biliskner je poháněna čtyřmi neutrino-iontovými generátory. Každý o výkonu 1 000 000 000 kW. Biliskner má také maskovací zařízení. Může letět hyperprostorem velmi velkou rychlostí. V hyperprostoru není schopna obrany ani útoku, protože se všechna energie spotřebovává k letu. Má velmi účinný štít z venku, ale i zevnitř, který tlumí výbuchy.

Daniel Jackson
Daniel Jackson je standartně vybavena Asgardskými zbraněmi a štíty. Může taktéž vletět do hyperprostoru, ale zase v něm není schopna obrany ani útoku. Thor (s pomocí Jacka a jeho Antických vědomostí) svou loď vybavil větší verzí Distributoru, aby zničil replikátory na nové domovské planetě Asgardů. Naneštěstí někteří replikátoři unikli.

Energetická zbraň
Tuto zbraň zapůjčil Asgard Vaseer do SGC, aby mohli na bránu vypálit energetickou střelu, a červí díra by přeskočila z naší alternativní reality do jiné. Tento plán vyšel a všechny alternativní týmy se vrátili zpět do svých realit.

Holografické komunikační zařízení
Holografické komunikační zařízení má mnohem větší dosah než komunikační zařízení do ruky. Je také mnohem vyspělejší. Vytváří holografickou projekci toho, kdo komunikuje. Má mnohem větší dosah.

Hologram
Tuto technologii okopíroval Annubis od Thora, když ho zajal. Tato technologie dokáže dočasně vypnou elektronické systémy v SGC a vytvořit hologram před bránou, i když je zavřená Iris. Annubis tímto způsobem oznámil lidem, že budeou zničeni, když na ně ůtočil skrz bránu.

Komunikační zařízení
Komunikační zařízení je něco jako vysílačka, jenomže má daleko větší dosah. Člověk (Asgard, Antik) jím může komunikovat z povrchu planety (i z vnitřku hory) s lodí na oběžné dráze planety. Toto zařízení dal Thor Jackovi, když na Zemi byli Goa'uldi, aby souhlasili se smlouvou o chráněných planetách.

Laboratoř
Tato laboratoř obsahuje všechny standartní prvky asgardské technologie (transportní zařízení, stázovou komoru,...). V laboratoři měl Heimdall uschované tělo asgarda starého 30 000 let. Pro Asgardy je velice důležitý.

Novější zařízení na dilataci času
Toto zařízení by mělo mít stejný účinek jako to starší. Kolem něčeho vytvoří bublinu a čas v ní se zpomalí nebo zrychlí. Asgard Vaseer zapůjčil zařízení SGC, aby mohli zrušit účinek, který posílal týmy z alternativní reality na Zem. Tato mise se ovšem nezdařila, ale byl jiný plán.

O'Neill
Loď třídy O'Neill byla vytvořena speciálně pro boj s replikátory. O'Neill je naprostý vrchol asgardské technologie. Je vybavena všemi Asgardskými technologiemi. Její trub je vyroben ze slitiny naquadahu, trinia a uhlíku. Je to nejtvrdší slitina, kterou Asgardi vytvořili. Může také vstoupit do hyperprostoru, ale taktéž jako Biliskner, není v něm schopna obrany ani útoku.

Ovládací panel
Tento panel je nejspíš na každé Asgardské lodi. Pomocí jej se dá ovládat komunikační zařízení a všechny Asgardské technologie, které v dosahu. Posouváním jednotlivých kamenů spustíte nebo vypnete určitou technologii.

Stázová komora
Tato stázová komora dokáže uchovat Asgarda (člověka) po velmi dlouhou dobu (minimálně 30 000 let). V komoře bylo nalezeno tělo asgarda, který by mohl znamenat pro asgardy záchranu před vyhynutím.

Stázový inkubátor
Je to lůžko o velikosti Asgarda. Dokáže ho udržet při životě. Má také antigravitační pole, které usnadňuje jeho přenos. Thor ho měl na své lodi Biliskner, když jeho loď obsadili replikátoři.

Thorovo kladivo
Thorovo kladivo postavil Asgard Thor na planetě Cimmeria, aby ochraňovalo místní obyvatele. U brány je zařízení, které oskenuje kohokoliv, kdo projde bránou a když zjistí, že má v sobě larvu goa'ulda, tak ho transportuje do bludiště v horách. Na konci bludiště je Thorovo kladivo, které vyjme z hostitele goa'ulda. Pokud hostitel přežije, může odejít.

Transport
Toto Asgardské zařízení je umístěno na Cimmerii před bránou. Přemístí každého, kdo má v sobě goa'uldího symbionta, do labyrintu v horách, kde musí projít Thorovým kladivem.

Transportní zařízení
Transportním zařízením se může přenést cokoliv odkudkoliv. Ovšem transport funguje jen do určité vzdálenosti (minimálně z povrchu planety na její oběžnou dráhu). Funguje na stejném principu jako brána. Hmota se rozloží, přenese se na jiné místo a zase složí.

Vzdušný přístav
Na tento přístav se transportoval Thor se Sam, aby jí ukázal loď O'Neill - naprostý vrchol Asgardské technologie. V těchto přístavech se nejspíš staví Asgardské mateřské loďě (Biliskner, Daniel Jackson, O'Neill).

Zařízení na dilataci času
Toto zařízení použili Asgardi pro boj s Replikátory. Když SG-1 našla Ries a dala ji Asgardům, objevili v ní příkaz, o kterém si mysleli, že jej Replikátoři poslechnou. Ten příkaz byl shromáždit se. Replikátoři se shromáždili na domovské planetě Asgardů, ale Asgardi tam nechali toto zařízení. Zařízení mělo vytvořit bublinu v okolí planety a čas v bublině běžel mnohem pomaleji, tento plán ovšem selhal. Do akce musela stará dobrá SG-1 s novou lodí: Prometheem.
Zařízení na zneviditelnění
Toto zařízení Asgardé dali Tiernodům. Tiernodi jsou pod ochrannými křídly Asgardů. Když Tiernody pronásleduje predátor až do jeskyně, použijí toto zařízení, aby zmizeli. Toto zařízení ukradl Maybornův tým, který ukradl i jiné technologie. Ovšem díky Jackovi a Asgardům se všechny technologie vrátily tam, kde byly.
Al'kesh
Al'kesh je goa'uldský bombardér. Je vybaven zbraněmi a štíty. Tyto bombardéry Goa'uldi používají k útokům na jiné planety, aby zničili pozemské jednotky nebo Toke'rské tunely. Může se na něj naložit brána.

Annubisova mateřská loď
Annubisovu mateřskou loď nechal postavit Annubis z vědomostí Antiků. Má silnější zbraně a štíty, než goa'uldské Ha'taky. Jediná loď dokáže zničit flotilu mateřských lodí. Tato loď byla zničena Baalovou flotilou na Kelowně, protože Annubisova mateřská loď má v atmosféře slabší štíty.

Apophisova mateřská loď
Jedinou stavěl Apophis na PX9-757. Měla mnohem vyspělejší zbraně a štíty než lodě Ha'tak. SG-1 se naštěstí s pomocí návleků Ataniků podařilo loď zničit. Kdyby se Apophisovi podařilo dostavit tuto loď, dobyl by zbytek galaxie, včetně Země.

Biologická zbraň
Tuto zbraň chtěl použít Apophis na Zemi prostřednictvím Teal'cova syna Rya'ca. Po ovládnutí jeho mysli mu dal dva falešné zuby, které kdyby pořádně zkousl, vypustil by se virus. Virus by se do dvou týdnů rozšířil po celé Zemi a do 24 hodin by zahubil vše živé. Naštěstí se této katastrofě zabránilo a Rya'ca se podařilo přesvědčit, že Apophis není jeho bůh.

Bojové věže
Bojové věže mají větší verzi tyčové zbraně. Celá věž se může zasunout pod zem. Věž musí ovládat jeden Jaffa. Tuto technologii použila Hathor proti SG týmu, když se chtěli dostat k bráně.

Bojový kluzák
Tento kluzák má stejné vybavení jako smrtící kluzák s tím rozdílem, že se s ním dá proletět bránou. Poprvé se SG-1 s touto technologií setkala, když je zajala Hathor. Teal'c a Hammond je s tímto letounem šli zachránit.

Časovaná bomba
Časovaná bomba je něco jako granát, jenže má o něco větší účinek. Dá se nastavit tak, aby po určité době vybuchla. Goa'uld Seth ji použil, aby zničil svou základnu na Zemi.

Death Glider (smrtící kluzák)
Death Glider je vysoce manévrovatelný goa'uldský letoun. Je vybaven větší verzí tyčové zbraně. Je schopen vesmírného letu, ale nemůže vstoupit do hyperprostoru. Má také sklopitelná křídla pro lepší uskladnění.

Energetická bariéra
Energetická bariéra je něco jako velká zeď až na to, že je průhledná. Touto bariérou nelze projít ani ji podejít pod zemí. K vytvoření silového pole je zapotřebí velkého množství energie. V dílu Otázka paměti byl zdroj energie umístěna za maketou pozemské brány.

Energie Harakasche
Tuto technologii vlastní lovci vládců soustavy. Tato zbraň dokáže nejen zabít, ale taky uspat a dočasně vymazat paměť. Slouží taky jako skener. Ashrak, který lovil Jolinara, tuto zbraň použil, aby ho zabil i s hostitelem. Sam ovšem nezemřela, ale Jolinar ano.

Feromony
Feromony použila Hathor na celé SGC (kromě žen, na které tato droga nefunguje). Když Hathor všechny infikovala, muži z SGC byli ochotni pro ni zemřít. Sam, dr. Fraiserová a Teal'c museli Hathor zlikvidovat, což se jim skoro podařilo. Hathor unikla.

Generátor štítu
Generátor vytváří obrovské množství energie, která je potřebná k vytvoření štítu kolem goa'uldské mateřské lodě. Je schopen udržet štít i před útokem jadernou hlavicí. Jack generátor zničil dvěma granáty.

Goa'uldská tabulka a čtecí zařízení
Do tabulky o velikosti dlaně se vejde blíže neurčité množství textu. Ke čtení textu je potřeba ještě jedno zařízení, kterým se otáčejí strany. Jednu takovou tabulku našel Daniel na Argosu pod Pelopsovou sochou. Pomocí Teal'ca se mu podařilo většinu přeložit a zjistit tak, proč na Argosu lidé tak rychle stárnou.

Goa'uldská ozbrojená ruka
Ozbrojená ruka se nosí na levé ruce. Může ji používat jen ten, kdo má v krvi naquadah. Dokáže odrazit člověka (nebo věc) asi na 10 metrů. Tímto zařízením se dá také zabíjet.

Goa'uldský osobní štít
Goa'uldským osobním štítem nepronikne žádná střela. Ovšem pomalu pohybující se šíp nebo šipka ano. Poprvé se s touto technologií sekala SG-1 v díle The Nox, kde ho použil Apophis, aby se ubránil zajetí.

Gravitační vězení
Do vězení nepotřebujete mříže. Stačí pouze generátor, který mění směr zemské přitažlivosti. Baal v této cele uvěznil Jacka. Cela je podlouhlého tvaru. Jakmile se do ní někdo uvězní a zapne se generátor, cela se jakoby převrátí o 90°.

Ha'tak
Ha'tak je goa'uldská mateřská lo'd. Je vybavena zbraněmi a štíty a dokáže převážet desítky letounů a asi 2 000 Jaffů. Její štíty a zbraně nejsou tak účinné jako Asgardské, ovšem goa'uldům se podařilo vytvořit štíty odolné proti zbraním z Biliskneru. Naštěstí Asgardi už používají loďě O'Neill.

Intar
Intar vynalezli Goa'uldi pro mladé Jaffy k výcviku. Nechali je na planetě s několika Jaffy (mistry), aby je učili. Místo opravdových zbraní používali Intary. Intar člověka nezabije, pouze omráčí. Je to něco jako Zat'na'ktel. Může mít jakoukoliv podobu zbraně.

Kaiusova nákladní loď
Tato loď má oproti ostatním nákladním lodím mnohá vylepšení. Napříkladn může vytvořit energetické iluze (kopie lodí,...) nebo poslat energetickou vlnu, která přetíží všechnu elektroniku v dosahu. Loď byla až donedávna v rukou Lucianovy Aliance. Vala ji ukradla a vrátila Kaiusovi, aby získala energetický usměrňovač.

Kamera
Touto kamerou natáčel goa'uld, který sloužil Heru'urovi, Teal'ca, když ho mučil, aby ho ponížil. Kamera je ve tvaru koule, po které, když se přejede rukou, začne natáčet. Natáčení se pozná podle svítícího světla.

Kanón
Tento kanón je jakousi vetší verzí tyčové zbraně. Je dokonce ještě větší než zbraně na glideru. Je velmi účinný. Při útoku na Zem (v alternativní realitě) s ním Teal'c zabil Jacka, protože mu nevěřil historku, že Daniel pochází z jiné reality.

Komunikační koule
Komunikační koule funguje jen na krátké vzdálenosti (cca několik světelných let). Přenáší obraz i zvuk. Existuje v několika verzích od průměru cca 1 metr až tak malé, že se vlezou do dlaně.

Kryogení komora
Tuto technologii měla Hathor ve své stavbě na planetě, kde zajala Jacka, Sam a Daniela. Technologie nejspíš umí člověka zmrazit. Technologii Hathor použila na uspání tří členů SG-1, aby je přesvědčila, že jsou na Zemi v roce 2075.

Léčebné zařízení
Léčebné zařízení může ovládat jen ten, kdo má v krvi stopy naquadahu. Tímto zařízením ovšem nejdou vyléčit velmi vážná zranění. Sam jej použila na Cronose, aby ho zachránila z důvodu, aby souhlasil se smlouvou s Asgardy a lidmi. Jacob Carter ho také použil na Daniela, aby ho uzdravil, když byl pod velmi silnou dávkou radiace, ale Jack ho zastavil a Daniel se povznesl.

Nish'ta
Nish'ta je vir, který člověku zatemní mozek a poté je naprosto poslušný. Seth ji použil, aby měl věřící ve svém sídle na Zemi. Tato látka se dá neutralizovat elektrickým výbojem silným na to, aby zničil vir, ale aby nezabil člověka (např. Zat'na'ktel).

Nukleární bomba
Tuto velice silnou bombu implantovala Nirrti Cassandře do těla. Po projití bránou se zařízení aktivuje a po druhém projití vybouchne. Vybuchnutí brány by způsobilo, že by se planeta stala neobyvatelnou. Když Nirrti zabila všechny obyvatele na Hance (kromě Cassandry), SG-1 ji objevila a odvedla ji na Zem. Tam v ní našli zařízení, o kterém pak zjistili, že je to bomba. Chtěli ji poslat zpět na Hanku, ale Teal'c věděl, že to je bomba a včas tomu s Jackem zabránili. Cassandru odvedli daleko od Hvězdné brány, kde se zařízení rozložilo.

Roshna
Touto látkou napájeli tajně goa'uldi Arisovu rasu, a po několika generacích se Arisova rasa bez roshny neobejde. Roshna se pije s vodou. Kdyby Aris roshnu nepil, brzy by zemřel. Aris dal jednu lahvičku Sam, aby se pokusila zjistit, jestli se dá nějak Arisuův lid osvobodit.

Sarkofág
Sarkofág má velmi účinný léčebný systém. Umí člověka omlazovat, vyléčit veškerá zranění, dokonce i oživit mrtvého. Má ovšem i své negativy. Používání vyvolává závislost a také mění chování. Proto jsou Goa'uldi tak zlí.

Šest goa'uldských očí
Šest goa'uldských očí se rozdělilo mezi vládce soustavy, včetně Raa a Hathor. Každé oko je samo o sobě mocné, ale když se jejich moc spojí, jejich síla se 10x znásobí. Annubis získal všechny oči a pak zničil Abydos, kde bylo umístěno poslední oko - Raaovo.

Šokový granát
Šokový granát používají goa'uldi proto, že nezabíjí, ale pouze omráčí. Po zasažení šokovým granátem upadnete do bezvědomí a dočasně oslepnete. Touto technologií byla SG-1 zajata na palubě Klorelovy lodi.

Tacy
Tacy jsou samočinné zbraně. Můžou vyhledávat jakýkoliv pohyb. Když Aris Boch lovil Tok\'ru (o kterém si myslel, že je to goa\'uld), tok\'ra použil Tecy před jeskyní, kde se schovával, aby se k němu Aris nedostal. Jack a Teal\'c je ale bezpečně zlikvidovaly zat\'n\'ktely.

Tel'tac
Tel'tac je goa'uldská obchodní loď. Je vybavena štíty, ale nemá žádné zbraně. Některé Tel'tacy mají i maskovací zařízení, které je zneviditelní. Mají také transportní kruhy, kterými se můžete dostat z povrchu planety do lodě na oběžné dráze nebo jinam.

Transfázový eliminátor
Transfázový eliminátor vytvořili goa'uldi pro boj s Reety. Reetové jsou neviditelní a dokáže je vycítit symbiont. Goa'uldi izolovali to co cítí a vytvořili tuto zbraň. Eliminátor dokáže Reety odhalit, ale dokáže je i zabít.

Transportní kruhy
Transportní kruhy fungují na stejném principu jako brána, jenomže na kratší vzdálenost. Jedny kruhy vás rozloží, pak vás to někam přemístí a další kruhy zase složí. Na krátkou vzdálenost (asi 10 metrů) nejsou zapotřebí druhé transportní kruhy.

Tyčová zbraň
Kromě Zat'na'ktelu u sebe nosí Jaffové také tyčovou zbraň. Je mnohem ničivější než zat'na'ktel. Vystřelí žhavou plasmu a ta likviduje vše, co jí stojí v cestě. Větší verze této zbraně bývá na smrtícím kluzáku.

Urychlovač částic
Urychlovač částit vysílá na bránu částice velmi velkou rychlostí. Sokar je použil na pozemskou bránu, aby propálil iris. Iris je umístěna 50 mikromětrů od hranice červí díry, kde se nedokáže reintegrovat hmota, ale částice ano. Částice se hromadily a iris se začla zahřívat. Naštěstí Sokar každých 38 minut musel zase zadat adresu, protže červí díra se po 38 minutách automaticky zavře. Po zavření červí díry mělo SGC šanci zadat adresu, aby Sokarovi zablokovali bránou přístup.

Usirevova loď
Usirevova loď je nejspíš starší verzí Tel'tacu. Není známo, jak je rychlá, nebo jestli má zbraně a štíty. Usirev ji použil, aby se dostal ze Země. Tato loď byla ukrytá v jednom chrámě v poušti.

UV štít
UV štít je goa'uldské zařízení, které chrání obyvatele v malém okruhu před zářením ze Slunce. K vytvoření UV štítu jsou potřeba dvě identická zařízení.

Vesmírná loď
Tato loď byla nalezena v městečku Steveston, kterou stavěly koly goa'uldů. Loď nejspíš nebyla nikdy dokončena, protože Sam, Teal'c a Jonas přerušili tajnou operaci NID. Není známo, jestli loď má štíty či zbraně, nebo jestli je schopná letu v hyperprostoru.

Vesmírná stanice Vládců soustavy
Tuto stanici využívají vládcové soustavy k vyřízení záležitostí, jako je například přijmutí nového vládce. Na této stanici měl Daniel zabít všechny vládce, ale neudělal to, protože kdyby je zabil, Annubis (který se chtěl dostat zpět mezi vládce) získal všechny jejich lodě a stal by se nejmocnějším goa'uldem všech dob. Tok'rové proto říkají, že banda válčících goa'uldů je lepší, než jeden všemocný.

Vidlička
Tato technologie nemá určitý název a ani se neví, jaký má zdroj energie. Když se hrot dotkne člověka, způsobí mu to strašnou bolet. Z očí, úst a nosu začnou svítit žluté paprsky. Když se vidlička použije na Jaffův vak se symbiontem, je schopna Jaffu i zabít. To samé platí i u goa\'ulda, když ho bodnete do krku (kde je symbiont). Tato technologie se používá hlavně pro mučení.

Vo'cume
Vo'cume se využívá k svolání Jaffů. Dá se do něj nahrát jakékoliv video. Vo'cume vytvoří obrovský hologram. SGC do vo'cumu nahrálo smrt Apophise, aby mladí Jaffové uvěřili, že je mrtvý. Ale před tím, než se cokoliv zobrazí, Apophis vytvořil svou vlastní nahrávku. Když ho Jack uviděl, řekl o něm, že je to jen obrovský kejhající Apophis.

Zařízení na stázi
Je to vlastně nádoba, která zvenku vypadá jako keramická nádoba, ale uvnitř je velmi vyspělá technologie, která je určena pro stázi goa'uldích larev. Goa'uldí larva je ve džbánu schopna přežít i nekolik tisíc let. Goa'uld Seth do jednoto džbánu uvěznil Usireva, který se později osvobodil a Eset, který umřel, když z nádoby odpadla pečeť.

Zařízení na zneviditelnění
Toto zařízení použila Nirrti na Zemi, aby zranila Cronose a Teal\'ca. Později se na ni přišlo a byla uvězněna. Tímto zařízením disponovala také Hathor, která jej použila, aby se zneviditelnila, když zajala 3 členy SG-1. Tuto technologii nejspíš obě získali zkoumáním Reetů, kteří jsou od přírody neviditelní.

Zat'na'ktel
Zat'na'ktel je základní výbavou každého Jaffy. Goa'uldi ji používají proto, že první výstřel člověka zneškodní, ale nezabije ho to. Druhý výstřel většinu lidí zabije. A třetí ho rozloží.

Zažízení na vyrábění Jaffů
Toto zařízení má hathor umístěné na břiše. Použila to na O\'Neilla, aby ho udělal svým prvním novým Jaffou. Není známo, jakého zdroje zařízení používá. Nespíš, jako každá goa\'uldská technologie, v ní bude naquadahový zdroj.

Zbraň Za'tarců
Zbraň vysílá velmi účinný laserový paprsek. Nejspíš se ovládá myslí. Zařízení je vybaveno také autodestrukčí sekvencí. Ta je dost silná na to, aby zlikvidovala vše v okolí asi jednoho metru.

Značkovací zařízení

Tímto zařízením označili Zipacnovi Jaffové tollánské iontové kanóny. Když přiletěla goa'uldská mateřská loď, zničila všechny iontové kanóny najednou. Teal'c naštěstí s Leyou schovali jeden iontový kanón a tím zachránili tollány.
Antiprioří zbraň
Když SG-1 objevila klon Annubise a SGC z něho získali několik dat, když byl na Zemi, dr. Lee a plk. Carterový vyvinuli Antiprioří zbraň. Prior je vlastně vyspělý člověk a proto ovládá některé nadpřirozené schopnosti. Antiprioří zbraň by měla Priorovi zablokovat tu část mozku, která mu umožnuje používat nadpřirozené schopnosti.

Devítka
Devítka je nejsilnější bomba, kterou kdy lidstvo vynalezlo. Je to jaderná hlavice obohacená naquadrií. Je navržená tak, aby vypařila Hvězdnou bránu a vše v okolí 100 mil. SG-1 ji použila na zničení štítu Oriů, ale místo toho mu dodali 70% energie potřebné k obklopení celé planety. Nějakým záhadným způsobem výbuch brána vydržela.

Dial Home Device (DHD)
Protože se v Gíze (1928) nenašel s bránou ovládací panel, pozemšťané místo něj používají tři počítače. Počítače jsou napojené na bránu a pomocí nich se dá zadávat adresa, orvírat a zavírat iris, ovládat sonda,...

Generátor elektromagnetického pulsu
Generátor vyšle elektromagnetický puls, který by mohl zničit elektrické nebo energické zařízení. Dr. McKay ho vytvořil, aby ho použil proti Annubisově zbrani, když útočil na bránu. Tento pokus ovšem selhal, protože puls nebyl dost silný.

Iris
Iris je součástí Hvězdné brány na Zemi. Je 50 mikrometrů od hranice červí díry, takže se hmota nestihne ani reintegrovat. Je vyrobena z oceli posílené mimozemským materiálem triniem. Ovládání Iris je u zadávacího počítače.

Kladivo na Goa'uldy
Kladivo na Goa'uldy je jaderná raketa obohacená naquadaham a síle 1 000 megatun. Byly postaveny dva prototypy, které byly použity na dvě goa'uldské loďě, které chtěly zaútočit na Zemi. Obě rakety jsou vybaveny technologií stealth a uniknou pozemským radarům, ale goa'uldským ne. Ale rakety nepronikly goa'uldskými štíty a plán selhal. Naštěstí byla na palubě SG-1.

M.A.L.P
M.A.L.P se posílá bránou na planety, na kterých ještě nebyly SG týmy. Může posílat zpět bránou video i audio signály, které přijme a přehraje zadávací počítač. Je vybavena atmosférickými senzory, automatickou chemickou laboratoří provádějící rozbor vzduchu a půdy, teploměrem, senzorem měřícím radiaci....

Mobilní bojová věž
V seriálu se tato technologie vyskyla pouze jednou a to když SG týmy zachraňovaly Abydosany, když je Amounet zajala. Je to vlastně M.A.L.P. zkombinované s kulometem. Místo laboratoře na sondě je kulomet.

Naquadahová bomba
Naquadahovou bombu sestrojila Sam na příkaz Jacka proti gadmeerské loďi, která mířila na vesnici Enkarenů. Bomba se sestrojí z naquadahového reaktoru tak, že místo, aby se energie uvolňovala, tak se hromadí. Jakmile dosáhne kritické hranice, vybouchne.

Naquadahový reaktor
Naquadahový reaktor dokáže vyrobit velké množství energie. Vyrobí dostatečně energie, aby napájel Hvězdnou bránu. Pozemský naquadahový reaktor byl vyroben podle vzoru orbánského reaktoru.

Odyssea
Odyssea je nová pozemská loď. Vypadá stejně jako Daedalos. Má Asgardské štíty, transportní technologii,... Odyssea se poprvé objevila v díle 9x16 Off The Grid, když měla pomocí transportní technologie transportovat všechny Hvězdné brány z Baalovy mateřské lodi. Odyssea byla při své první misi funkční na 90%.

Ovládací centrum
Toto centrum měl Daniel pod svým domem, když vytvořil obrannou síť, tvořenou ze satelitů AG-3. Pomocí ovládání mohl ovládat celou síť a bránit tak Zemi před goa'uldy. Místo toho ovšem zaútočil na Zem. Naštěstí prožíval pouze sen.

Protilátka
Protilátku proti goa\'uldům vynalezl dr. Flaming. Když si před implantací goa\'uldí larvy stríknete protilátku, goa\'uld ve vás do několika minut zemře.

Schránka ze Saganova institutu
Tato skříňka byla specíálně vyrobena pro civilizace, které by chtěli navázat přítelské vztahy se Zemí. První schránka byla určena Thorově rase (Asgardům), kterou SG-1 zanechal na Cimmerii, aby ji předali Thorovi. Ale když Heru'ur zaútočil na Cimmerii, Cimmerijci poslali schránku bránou na Zem. Schránka obsahovala iridium, které po sobě zanechává slabou radioaktivní stopu, a podle toho Sam poznala, že červí díra byla otevřená ze Cimmerie a proto tam šla SG-1, aby zachránila Cimmerijce.

Směrová nálož
Tato nálož je speciálně upravená bomba tak, aby vybuchla do určeného směru. SGC ji použilo na bránu, aby se Hvězdná brána přetížila a aby červí díra přeskočila jinam, protože červí díra byla spojená s planetou, u které právě byla černá díra.

U.A.V
U.A.V je letecká sonda. Postavila jej Sam Carterová. U.A.V se používá na zkoumání většího okrtuhu kolem brány. Je vybaveno radarem, kamerou,... K odsartování se používají raketové motory.

X-301
X-301 je první lidská stíhačka křížená s dvěma goa'uldskými letouny. Je vybavena několika raketami, které by měli být schopny prorazit goa'uldský štít a zničit mateřskou loď (Ha'tak). X-301 ale nesplnila to co měla, protože v sobě měla zabudované návratové zařízení na Apophisovu domovskou planetu. Jack a Teal'c málem zemřeli.X-301 byla vyrobena pouze jedna.

X-302
X-302 je první letoun postavený lidmi, který je schopen letět hyperprostorem. Má čtyři druhy motorů: klasické triskové, zážehové a přídavné raketové, čtvrým motorem je hyperpohon poháněný naquadrií, kterou přinesl Jonas Quin z jeho domovské planety.

X-303 Prometheus
X-303 je třetí ze série pokusů postavit vesmírnou loď schopnou hyperrychlosti. Je vybavena asgardskými štíty a zbraněmi. Má také asgardské transportní zařízení, ale ne asgardský radar. Pokud budete chtít do Promethea něco přesunout, musíte ten objekt nejdřív označit.

Zařízení na měření neutronové radiace

Toto zařízení nesla s sebou Sam do velké pyramidy, kdy byla křišťálová lebka. Když se Daniel díval lebce do očí, neutronová radiace prudce stoupala, až z toho Sam omdlela.

Meziplanetární transportní kruhy
Ori vyvinuli novější transportní kruhy, které dokážou přenášet mezi planetami. Není známo na jakou vzdálenost. Mají stříbrnou barvu a jsou popsány Oriiskými nápisy. Tato technologie se objevila v díle Origin, když Prior přivedl Daniela a Valu do město bohů.

Prioří hůl
Prioří hůl je jakokdyby univerzální. Prioři ji nosí všude s sebou. Hůl dokáže hodně věcí. Nejspíš se ovládá pomocí vůle nebo mysli. Prior jí dokáže vyslat po celé planetě nemoc nebo lék. Také se jí umí bránit. Například si vytvoří osobní štít. Může pomocí hole útočit (např. odhodit člověka někam - není známo kam). Jeden Prior zaútočil na Jaffy na planetě, která se měla stát útokem Oriů do Mléčné dráhy.

Satelit
Tento satelit poskytli Ori protektorátu Rand, aby zničili všechny, kteří nechtějí následovat Ori. Satelit má účinné zbraně a štíty. Tři výstřely ze satelitu úplně zničili promětheus, i když měl plně nabité asgardské štíty. Štíty satelitu odolají pozamským raketám. Satelitu ovšem trvá nekolik minut, než se jeho zbraň nabije. Štítu o něco méně.

Super brána
Není známo, že by tuto technologii kdy Antikové použili. Použili ji Oriové. Tato brána má v průměru odhadem 300-400 metrů. K vytvoření červí díry je potřeba obrovské množství energie, které nedokáže vyvinout ani ZPM. Ori proto použili černou díru. Ori chtěli super bránu použít k útoku na Mléčnou dráhu. Kdyby se jim podařilo otevřít červí díru, bránou by mohla projít celá jejich armáda. Super brána se skládá z jednotlivých bloků, které po spojení tvoří řetězec. Vala zabránila vzniku brány tím, že zabrala místo posledního bloku malou nákladní lodí a tím přerušila řetězec.

Štít
Tento štít je velmi důmyslně vytvořen. Ori ho použili na to, aby jím obklopili jednu planetu a tím mohli vytvořit Super bránu. Štít je navržen tak, že se napájí zbraněmi, které na něj útočí. Čím silnější je zbraň, tím víc se štít rozšiřuje. Když se na štít útoří, jeho síla značně slábne, ale rozšiřuje se mnohem rychleji než slábne. Když na štít nikdo neútočí, sám se rozšiřuje po etapák, při kterých slábne. SGC toho využilo, aby mohl Prometheus transportovat SG-1 do štítu, kde byl Prior.

AG-3 Satelites
AG-3 satelity postavil Daniel (z vědomostí, které mu předal Harsesis) kolem Země, aby ji ubránil před goa'uldy. Tyto satelity dokáží odhalit goa'uldskou loď vzdálenou desítky světelných let. Jsou také schopny účinně zničit goa'uldskou mateřskou loď. Daniel těmito satelity pak zničil Moskvu. Naštěstí to byl jen jeho sen.

Androidka Ries
Tato technologie je fyzicky velmi vyspělá, ale emocionálně se chová jako dítě. Je nejspíš původním tvůrcem všech replikátorů. Vynalezla ji neznámá rasa, kterou pak replikátoři zničili. Ries si v SGC postavila 2 replikátory. Jednoho z nich Teal'c zničil, ale druhý se začal replikovat a za několik hodin jich byli stovky. Naštěstí se Danielovi podařilo přesvědčit Ries, aby je vypla, ale Jack ji hned zastřelil.

Antigravitační zařízení
Toto zařízení ukradl Maybornův tým pro boj proti goa\'uldům. Ke zdroji používá krystalovou technologii. Není známo, jakého je původu, ale nejspíš asgardského.

Arisova helma
Helma, kterou nosí Aris Boch, slouží jako dalekohled, možná i jiné věci. Když má někdo tuto helmu na hlavě, mluví jako goa'uld, i když ve skutečnosti třeba goa'uld není.

Arisova zbraň
Z této zbraně může střílet pouze Aris. Daniel se o to pokoušel, ale nešlo mu to. Tato zbraň má mnoho funkcí. Dokáže omráčit, zabít a určitě toho umí i víc. Aris tím omráčil Sam, aby na zbytek SG-1 a na Tok'ru nachystal past.

Arisův štít
Tento štít funguje nejspíš na stejném principu jako štíty kolem goa'uldských mateřských lodí. Zatímco osobním goa'uldským štítem projde pomalu pohybující se věc, tímto štítem neprojde ani nůž, ani střela ze zbraně. Projde jí pouze střela z Arisovy zbraně.

Armbands
Tyto zařízení vynalezla rasa Ataniků. Armbands dodávají nositeli neuvěřitelnou rychlost a sílu. Ovšem zařízení chvíli trvá, než se přizpůsobí vašemu metabolismu. Tyto zařízení vpraví do těla virus, který umožňuje zlepšení schopností, ale funguje jen omezenou dobu. Pak ten, kdo jej nosil, už je nemůže používat, protože to na něho nebude fungovat.

Ashenský automatický obranný systém
Tento systém byl umístěn v místnosti brány v roce 2010 na Zemi. Systém dokáže ubránit místnost i od 5-ti členého útoku. Když SG-1 chtěla poslat zpět do minulosti vzak, aby za žádnou cenu nechodili na P4C-970, tento systém se jim v tom pokusil zabránit. Zpráva byla poslána, ale SG-1 byla mrtvá.

Ashenský počítač
Ashenský počítač je mnohem výkonnější, než pozemské počítače. Dokáže odhalit i sluneční erupce. Pomocí tohoto počítače Sam zjistila, že 90% lidské populace je sterilní a také zjistila sluneční erupci, pomocí které poslali vzkaz do minulosti.

Ashenský transport
Transport dokáže přenést asi 4 osoby na jiný transport, který je umístěn na stejné planetě. Není známo, jakého zdroje transport využívá.

Bedrozská zbraň
Tato zbraň dokáže omráčit kohokoliv. Existuje i ve větší verzi na samoletech jako jakýsi druh štítu. Bedrosané pomocí této technologie zajali Jacka, Daniela a Sam.

Bedrozské léčebné zařízení
Zařízení použil Nyan na Teal'ca, protože oslepl. Teal'covi se díky symbiontovi a léčebnému zařízení pomalu vracel zrak. Nakonec Teal'c a Nyan osvobodili zbytek SG-1 a všichni se vrátili na Zem.

Bedrozský karanténí tábor
Tento tábor postavili Bedrosané, aby jim SG-1 neutekla. Je to vlastně štít, kterým proletí jen Bedrozský samolet. Teal'c a Nyan ukradli samolet, aby osvobodili SG-1 a dostali se bránou zpět na Zem.

Detektor Zatarců
S tímto detektorem se poprvé SG-1 setkala, když někteří členové SGC byli zajati goa'uldy a do mozku jim byl vpraven program, který byl překrytý falešnými vzpomínkami. Detektor dokáže odhalit lež, i když si člověk není vědom, že lže. Tento přístroj ovšem není neomylný.

Duplikační technologie
Tato technologie je výrobkem mimozemšťanů z P3X-118. Použili ji na celé SGC, aby nahradili všechny zaměstnance. Toto zařízení má tvar malého disku, který když se umístí někam na tělo, člověk (nebo někdo jiný) se vzhledově změní na naskenovanou osobu. Existuje tón, který když zní, vypně duplikační technologii.

Energetické zbraně
Na jedné planetě je SG-1 pod palbou energetických zbraní. Energetické zbraně přetíží bránu a Sam s Jackem se dostanou k druhé bráně na Zemi. Teal'c si myslí, že zbraně jsou goa'uldského původu.

Gadmeerská loď
Gadmeerská loď je velmi vyspělá. Gadmeerové ji vytvořili proto, že jejich civilizaci někdo vyhladil, protože nechtěli bojovat. Tato loď obsahovala několik miliard vzorků gadmeerů, z kterých mohli být znovu stvořeni. Loď cestovala vesmírem a hledala vhodnou planetu, kde by mohli Gadmeerové žít.

Kapesní počítač
Tento počítač je vynálezem rasy, která bojovala proti goa'uldům. Jeden z nich byl Martin. Počítač je vlastně dálkové ovládání k záchrannému modulu, kterým přiletěli na Zem. Dá se jím nastavit autodestrukce,...

Kopie SG-1
Kopii SG-1 vytvořil Harlan, protože nechtěl být sám a potřeboval pomoc na udržování podzemního komplexu. Teal'ca musel zničit, ale pak ho znovu vytvořil. Později bylá zelá kopie SG-1 zničena. Harlan je možná opravil, ale není to známo.

Koule s mikroorganismy
Tuto kouli našla SG-1 na planetě podobné měsíci. Nejprve vyzařovala malé množství energie, ale jakmile ji odnesli na Zem, organismy se začaly velkou rychlostí šířit a ničili celé SGC. Naštěstí se domluvili a organismy odešly.

Křišťálová lebka
Křišťálová lebka je v pyramidě, která je asi 1 km vysoká. Pomocí radiace a silového pole vás přenese do jiné dimenze. V této dimenzi žijí obři. Poprvé se s nimi setkal Nicholas Ballard, Danielův dědeček.

Lék
Tento lék je vlastně rozmixovaná larva goa'ulda. Vynalezla ji rasa Pengarenů, kteří našli goa'uldí královnu v hrobce. Královna začala rodit larvy a Pengareni začali okamžitě experimentovat. Nakonec se jim podařilo vyvynou tento lék. Lék měl ovšem mnohem víc negativů, než positiv. Nakonec se zjistilo, že goa'uldí královna je ve skutečnosti první Tok'ra.

Lyneino zařízení
Lyneino zařízení je určeno k zabíjení na dálku, ale i z blízka. Když jeden muž v Hadanté škrtil Daniela, Lynea zbraň na něj použila a zabila ho. Ostatní si mysleli, že ho zabil Daniel a udělali z něj jejich vůdce.

Machellova zbraň proti Goa\'uldům
Zbraní se nakazil Daniel v síni Linvrisu, když chtěl otočit stránku na goa\'uldské tabulce. Zbraň byla ukryta v kamenu, kterým se otáčely stránky na tabulce. V každém zařízení je 10 potvůrek, které když vycítí goa\'uldího symbionta, napadnou hostitele (jaffu) a pomalu zabíjejí symbionta. Teal\'c by zemřel, kdyby Sam nenašla protilátku.

Mimozemský skener
Tento skener je původem z P3X-118. Ze stejné planety, okud pochází mimozemšťané, kteří obsadili SGC. Tuto technologii použili, aby naskenovali zaměstnance SGC, a nahradili je. K Tomu používali duplikační technologii.

Nanity
Nanity použil goa'uld Pelops na Argosany, aby urychlil jejich stárnutí a tím zkrátil život na 100 dnů. Jack byl nanity nakažen a začal velmi rychle stárnout. Ovšem pomocí Sam se podařilo Argosany zachránit.

Naquadriová bomba
Naquadriová bomba je vlastně něco jako jaderná hlavice obohacená naquadahem. Naquadria dodává bombě takovou sílu, že by zničila i celý kontinent. Kelowňanům se tato bomba nakonec podařila vyvinout, ale nejspíš ji nikdy nepoužili.

Nemovo zařízení na vkládání vzpomínek
Toto zařízení vynalezla vyspělá rasa Oanessanů. Nejen, že zařízení může implantopav vzpomínku, ale umí i vyvolávat vzpomínky. Nem toto zařízení použil na SG-1, aby jim dal vzpomínku na Danielovu smrt. Daniel tímto procesem prošel dobrovolně s tím rozdílem, že si měl vzpomenout na ženu, která žila v době Babylonu.

Noxské město
Tyto města jsou rozmístěna po celé domovské planetě Noxů. Noxové je dokážou všechny zneviditelnit, a proto o nic hgoa'uldi vůbec nevědí.

Orbánský naquadahový reaktor
Podle tohoto reaktoru je vytvořen pozemský reaktor. Orbánský je ale vyspělejší. Dokáže vytvořit stejné množství energie, jako pozemský, možná víc.

Pozemská duplikační technologie
Tyto duplikační disky vznikli v pozemských laboratořích v oblasti 51. Jsou naprosto totožsné s originálními duplikátory od mimozemšťanů. Jediný rozdíl je v tom, že pozemské vydrží jen několik minut, zatímco mimozemské pořád.

Replikátorský zdroj energie
Zdroj je postavený z replikátorských bloků - jak jinak. Dokáže dodat neuveřitelné množství energie. Zdroj replikátoři použili, aby se dostali k Sokarově staré planetě - Delmaku. Dokázali loď zrychlit několikaset násobně, tím pádem byli za několik vteřin v jiné galaxii. Naštěstí se SG-1 podařilo zničit motory a loď narazila do Delmaku.

Samolet
Samolet je Bedrozské vznášedlo. SG-1 se s ním poprvé setkala na Bedrosii, kde je Bedrosané zajali. Samolet dokáže vytvořit energetické stěny, kteých když se někdo dotkně, omráčí ho to.

Seberus
Seberus je vesmírná loď, která byla určena především k přepravě věznů do trestanecké kolonie. Seberus má štíty i zbraně. Má velmi účinnou akustickou obranu (velmi vysoký tón).

Správcův transport
Transport dokáže přemístit člověka odkudkoliv kamkoliv. Jenže transport nejspíš funguje pouze ve virtuální realitě. Ovládání transportu má u sebe Správce, aby mohl své svěřence libovolně přemísťovat.

Strážce
Letonská technologie byla vynalezena pro obranu proti goa'uldům. Letoňané nevědí, jak jejich technologie fungují nebo jestli vůbec ještě fungují. Aby strážce fungoval, potřebuje lidskou složku - člověk a stroj se stane zbraní.

Světlo
Světlo je velmi příjemná a zároveň nepříjemná technologie. Zdá se to jako nádherná technologie, ale když u něho chvíli zůstanete, vytvoříte si návyk a musíte bít v jeho blízkosti, jinak zemřete. Sam ovšem přišla na to, že když se výkon zařízení bude snižovat postupně, účinky by měli zmizet, což se také stalo.

Technologie na implantaci vzpomínek
Tato technologie je velmi užitečná. Ale když se dostane do nesprávných rukou, může být velmi nebezpečná. Technologie byla vyvinuta proto, aby se lidé mohli rychleji učit a tím by se rychleji rozvinula celá společnost. Například by se vědomosti a zkušenosti výborných vědců zkopírovaly do paměti studentů a ti by věděli vše, co vědci, kteří jim dali své vzpomínky. Mitchell byl touto technologií zproštěn viny, když zabil ženu vedoucí projekt. Vzpomínka byla ale implantovaná.

Tobinská mina
Vysove vyspělá vesmírná mina, kterou vytvořili Tobinové pro obranu své planety před nepřítelem. Miny jsou umístěny na orbitě planety. Automaticky vyhledávají energetické výboje. Kdyby se třeba v minovém poli začalo střílet, miny by se zaměřili na útočníka a zničily by ho. Tobinové už dávno vymřeli, ale miny stále planetu brání.

Tok'erská bomba
Bombu s sebou přivezl Tok'ra Oldvin s Teal'cem, aby zničili Sokarovu mateřskou loď i s ním. Měli plán: až bude Sokar se svou loďí na oběžné dráze Netu, odpálí bombu směrem k Netu, kde jednou z děr na povrchu pronikde až do jádra planety, kde způsobí řetězovou reakci a tím zničí měsíc i se vším v blízkosti. Tento plán se nakonec podařil.

Toke'rské tunely
Toke'rské tunely doslova rostou. Jsou umístěny v podzemí. Tok'rové, když přijdou na nějakou novou planetu, pěstují určité krystaly a tím vytvoří tyto tunely.

Touchstone
Touchstone dokáže účinně ovládat klima planety, na které je umístěný. Jednoduše otáčíte kruhy kolem kamene, a počasí se mění. Můžete si doslova objednat třeba slunce nebo déšť. Toto zařízení je umístěno na planetě Madrona, kde udržuje její klima. Kdyby tam touchtone nebyl, všichni obyvatelé planety by zahynuli.

Tréningová lůžka z P7J-989
Tyto lůžka nalezla SG-1 na planetě P7J-989, které používal Správce, aby udržel své svěřence ve virtuálním světě. SGC tyto lůžka odnesla na Zem a používá je k trénování vojáků SGC. Teal'c, protože chtěl, aby trénování bylo realističtější, uvízl v tomto lůžku a Daniel Jackson mu musel jít na pomoc.

Vesmírná loď
Loď naprosto neznámého původu. Když SG-1 odpálila hvězdu u Vorashe, v hyperprostoru je zachytila energetická vlna a pošoupla je do jiné galaxie. Do naprosto nezmapovaného vesmíru. Loč je nespíš výplodem replikátorů.

Vesmírná loď
Tato loď je výplodem Martinovy rasy, která čelila útoku ze strany goa'uldů. Asi rok po Martinově přistání v záchranném modulu se loď začala pohybovat směrem k Zemi, kde naložila zbývající mimozemšťany a odletěla.

Vikářuv prsten
Prsten vynalezla neznámá rasa. K prstenu se dostal Vikář na křesťanské planetě. Prsten dokáže srazit neurčitý počet lidí (zvířat) k zemi a omráčit je. Vikář jej použil na SG-1, aby je uvěznil. Prsten pro omráčení používá efektu uhození blesku do země.

Záchranný modul
Tímto modulem přiletěli mimozemšťané, aby požádali Zemi o pomoc v boji proti goauldům. Ale zjistili, že lidé jsou moc primitivní. Do modulu se vejde asi 5 lidí. Modul byl po přistání zahrabán do země, aby jej nikdo nenašel.

Zařízení na výměnu osobností
Toto zařízení přenáší jedinečnou síť neuronů člověka v mozkové kůře a tím změní osobnosti. Jednoduše se vymění osobnost do jiného těla. Zařízení si každý přenos pamatuje a už ten přenos nejde zopakovat.

Zařízení na vyvolávání vzpomínek
Tok'erské zařízení dokáže vyvolávat dávné vzpomínky. Nedokáže vyvolat určité vzpomínky. Když se zařízení aktivuje na plný výkon a ještě se skombinuje se Sokarovou krví, způsobuje velmi realistické vzpomínky.

Žací stroj
Ashenská technologie žací stroj je vlastně něco jako pozemský kombajn. Dokáže přenášet velké množství obilí. Žací stroj má na palubě nejméně jeden ashenský transport.