Jdi na obsah Jdi na menu
 


14 mld. let BC » Vznik vesmíru
5 mld. let BC » Zánik velké hvězdy asi 30000 LY od jádra galaxie Mléčná dráha.
Z trosek vzniká hvězda nová.
4,5 mld. let BC » Vytvořena nová hvězda. Z plynů kolem ní se tvoří 8 planet.
4 mld. let BC » Vznik Země.
3 mld. let BC » Počátky života na třetí planetě v soustavě.
65 mil. let BC » Zánik dinosaurů při dopadu planetesimály a průměru 10 km.
50 mil. let BC » Alteranští vědci zjistí, že by se jejich druh mohl vyvinout tak, že by existovali jen jako energie. Alterané se rozdělují na dva národy, Alteraní a Ori. Začíná občanská válka.

» Alterané, kteří nechtějí bojovat s vlastními bratry, staví „Veleloď“ a opouští svou galaxii. Po velmi dlouhé cestě přiletěli do Mléčné dráhy.

» Alterané začínají kolonizovat galaxii. Jedna z prvních planet, kde se usadili, byl Praclarush Teaonas. Hlavní základnu si udělali na třetí planetě sluneční soustavy a pojmenovali jí Avalon. Začínají budovat systém Hvězdných Bran. Alterané si začínají říkat Antikové.

30 mil. let BC » Antikové opouštějí Proclarush Teonas z důvodu zániku tamější hvězdy. V malé základně nechají funkční ZPM.
10 mil. let BC » Po celé galaxii řádí neznámí virus. Antikové se pokouší sestrojit stroj času, ale neuspějí. Proto na planetě, později známé jako Dakara, postaví velkou mocnou zbraň a zničí veškerý nakažený život v galaxii. Poté účinek zbraně změní a začnou tvořit život.

» Na Avalonu spouštějí Antikové evoluci svého vlastního druhu a rozdělují se na dvě skupiny. První se povznese, protože už je toho fyzicky schopna a netouží dále po konvenčním životu, a druhá se rozhodne Galaxii opustit.

» Antikové, podle slov Asgarda z 2x15 - The Fifth Race, pravděpodobně odcházejí do galaxie Ida, kde se také na chvíli usazují. Tvoří Alianci Čtyř Ras společně s Asgardy, Noxi a Furlingy.

» Po několika tisících let se Antikové rozhodnou jít dál a IDU opouštějí. Přilétají do malé Galaxie později známé jako Pegasus. Základnu si udělají v městě Atlantis a začnou si říkat Lantiané. Celou galaxii začínají osévat životem a a vytvořili nový systém Hvězdných Bran.

» Lantiané oseli životem i planetu kde žil zvláštní druh brouka, tzv. Eratuský brouk.

9 mil. let BC » Z eratuského brouka živícího se na lidech a občas i na Lantianech začíná vznikat nový druh, kříženec mezi broukem a člověkem.
3 mil. let BC » Na planetě, později známé jako P3X 888, v Mléčné dráze se vyvinuly predátoři, později známí jako Goa‘uldi. Ti se vyvíjeli dále, až se z predátorů změnili na parazity.
38 tis. let BC » Antikové opouštějí Valas Cor. Jednu ze tří planet kam později podle legend cestoval Artuš. Ve staroangličtině se planeta jmenuje Sahal.
18 tis. let BC » Lantiané narazí na hybridy stvořené z Eratuského brouka, kteří se nazývají Wraithové. Začíná s nimi válka.

» Z Goa‘uldů na P3X 888 se stala krutá parazitická rasa, která použila jako hostitele Unasy a začala používat Hvězdné brány.

8 tis. let BC » Wraithové Lantiany porazili tak, že jim zbylo už jen jediné město a to Atlantis. Lantiané Atlantis potopí do oceánu a sami opouští planetu a vracejí se na Zemi. V této době se v Atlantis objeví i jistá doktorka Weirová, která tvrdí, že je z 10000 let vzdálené budoucnosti.

» Goa‘uld Ra přilétá ve své lodi na Zemi a z tamějšími obyvatel si udělá hostitele pro svůj druh. Goa‘uldi opouští prozatímní hostitele Unase a zcela se přeorientují na Lidi.

» Goauldi utvoří dohodu a každý z nich si na Zem přijde pro několik lidí a začíná Goa‘uldské osidlování planet v galaxii lidmi. Antikové, kteří se vrátili na Zem, se ve velké většině povznesli, někteří se opět spojili s Aliancí a scházeli se na planetě Heliopolis a někteří zůstali na zemi a ovlivňovali tamější lidi. Antik Moros (Miridin nebo později znám jak Merlin) se snese a začíná tvořit zbraň schopnou zničit povznesené bytosti.

3 tis. let BC » Proti nejvyššímu vládci Ra vzniká vzpoura. K těmto událostem přispěje i to, že tým SG1 použije stroj času instalovaný v Puddle Jumperu. Po té, co Ra odletí, navštěvují Zemi Asgardi a jsou zde považováni za dobré a laskavé bohy. Asgardi si několik lidí vezmou s sebou a vytvoří z nich společnosti žijící na jiných planetách.
900 let BC » Májové používají antické léčebné zařízení a staví fontánu mládí.
Rok 0 » Počátek letopočtu na Zemi. Goa‘uld Egeria se vzepře proti ostatním Goa‘uldům a zahájí rebelii. Protože se věří, že ji zabil Ra, tak se její následovníci začnou nazývat Tok‘rové. (Tok‘ra=proti Ra)
1864 » Narození Bra'tacka
1899 » Narození Teal'ca
1928 » Poblíž Gízy u Velkých pyramid nalézá archeolog jménem Langford kamennou desku s kartuší tvořenou šesti neznámými symboly a pod ní nalézá kamenný kruh o průměru 9 metrů.
1945 » Se svolením prezidenta Trumana začíná archeolog Langford společně se svým asistentem a zároveň snoubencem jeho dcery Cathrin, Ernestem Littlefieldem s výzkumem onoho kruhu. Nakonec se jim podaří vytvořit stabilní červí díru a skrz projde Ernest. Toto se jim nepodaří zopakovat a tak je Ernest považován za mrtvého. Projekt ukončili a Bránu přemístili do skladu ve Washingtonu.
1965 » Narození Daniela Jacksona.
1969 » V Čejenské hoře je objevena čtyřčlenná skupina lidí s podivnými zbraněmi. Jsou považováni za ruské špiony, ale ve skutečnosti je to SG-1, která se díky náhodě dostala do tohoto roku. Při hledání cesty zpět do budoucnosti navštěvují Cathrin Langfordovou a zjišťují, kde se Brána nachází. Toto byl impuls, který způsobil, že Cathrin začala s výzkumem Brány.
1971 » Nicolas Ballard, dědeček Daniela Jacksona nalézá v Belize křišťálovou lebku a je přenesen do pyramidy Obrů.
1982 » Kapitán Jack O‘Neill se účastní tajné akce v Berlíně, při níž je smrtelně zraněn jeho nadřízený John.
1992 » Cathrin Langfordová je stále vedoucí výzkumu Bány. ale ta je převezena do zařízení v Chejenských horách a vojenským velitelem se stává Generál major West.
Kapitán Samantha Carterová pracuje jako vedoucí výzkumu technologie Brány v pentagonu.
1993 » Žena generála Hammonda umírá na rakovinu.
1994 » Doktorka Cathrin Langfordová navštěvuje doktora Daniela Jacksona známého pro své odvážné teorie o Starém Egyptě. Daniel se připojuje k projektu a zkoumá zvláštní znaky na kartuši. Za 2 týdny problém vyřeší a je vytvořena červí díra na Abydos. Formuje se první výprava a na Abydos je poslána skupina vojáků vedena plukovníkem O‘Neillem. Jednotku přepadne Goa‘uld Ra a hrozí zničením velké části Země. Nakonec je poražen a O‘Neill se spolu se dvěma přeživšími muži vrací zpět na Zem. Daniel zůstává na Abydosu a zkoumá tamější nápisy a historii.
1995 » Plukovník O‘Neill je poslán do zálohy a do předčasného důchodu Novým velícím v Čejenské hoře se stává Generál major George Hammond. Na Bráně jsou chvíli dělány různé pokusy a poté je celý projekt ukončen.
1996 » Kapitán Carterová zkoumá alternativní využití brány. Například na cestování časem.
1997 » Na Zem pronikají Jaffové vedení Apophisem. O‘Neill je opět povolán do aktivní služby. Z pentagonu je do Čejenské hory převelena Kapitán Carterová. Začíná druhá mise na Abydos a návrat Daniela Jacksona na Zemi. Mise na Chulak, domovský svět Apophisových Jaffů. Teal‘c se přidává k lidem a pomáhá jim utéct z vězení. Formuje se 9 SG týmů zkoumajících celou galaxii.

» První kontakt s Noxi. Nalezení Ernesta Littlefielda.

» Nalezení druhé Hvězdné Brány v Antarktidě. První setkání s Bra'tackem.

1998 » První kontakt lidí s alternativní realitou, když Daniel nalezne na P3R-233 kvantové zrcadlo a projde do reality, kde právě na Zemi útočí Goa‘uldi. Díky této zkušenosti je útok v naší realitě odražen a Apophis je téměř zabit. (1. záchrana Země)

» Wraithové ničí Satedu a specialistu Ronona Dexe mění ve štvance.

» První neoficiální setkání s Tok‘ry. První kontakt s Asgardy.

» První oficiální setkání s Tok’ry s kterými je uzavřena aliance. Generálmajor Jakob Carter se stává hostitelem Selmak a hlavním prostředníkem mezi lidmi a Tok‘ry.

» Do O‘Neillova mozku se nahrají veškeré vědomosti Antiků. Staví zdroj energie a poprvé cestuje mimo Galaxii na Othalu, kde mu Asgardi pomohou. Díky zvláštním událostem je SG-1 poslána do roku 1969. První kontakt s Reety a Duchy.

1999 » SGC je skrz Bránu spojena s černou dírou. (2. záchrana Země)

» Asgardi zastupovaní Thorem vyjednávají na Zemi s Goa‘uldy o Chráněných planetách. Smlouva je uzavřena a 27 planet má status Chráněné a všichni Vládci soustavy musí zajistit, aby tam Goa‘uldi nikdy nechodili.

»Druhý kontakt lidí s paralelní realitou

2000 » Goa‘uld Sokar připravuje flotilu a chystá se zaútočit na ostatní Vládce. SG-1 se vydává na misi na Natu. Sokar je zabit.

» Do SGC pronikají mimozemšťané s technologií na kopírování obrazu. (3. záchrana Země)

» První kontakt s Obry a s Replikatory. Replikátoři v Thorově lodi Beliskner útočí na Zem. Jsou poraženi, ale napadnou i Ruskou ponorku třídy Foxtrot jménem Kosa. (4. záchrana Země)
V domovské galaxii Asgardů útočí Replikátoři stále víc, ale díky Carterové jsou poraženi.

» Neoficiální první kontakt s Antiky.

» Rusové naleznou Bránu a díky informacím od Maybourna spouští vlastní program. Po pár týdnech program ukončují.

2001 » Lidé se pokoušejí o první letoun s mimozemskou technologií. Výsledkem je X-301, ale tento model je nefunkční.

» Heru‘ur se chce spojit s Apophisem v Gobinské soustavě. Apophis Heru‘ura zabíjí a přebírá jeho armádu.

» V systému Vorash je zničena téměř celá Apophisova flotila. SG-1 na palubě Hataku se spolu s Apophisovou mateřskou lodí dostává díky narušení subprostoru 4 miliony světelných let daleko a naráží na Replikátory. Ti upraví hyperpohon Hataku, aby se loď dostala zpět do Mléčné Dráhy. Replikátoři jsou poraženi a Apophis zabit.

» Setkání s Asheny

» Goa‘uldi jednají v soustavě Hassara o neútočení.

» Nalezena Rees. Android zodpovědný za vytvoření první generace Replikátoru. Replikatoři zobsazují SGC. (5. záchrana Země)

» Anubis útočí pomocí naquadahového asteroidu na Zemi. (6. záchrana Země)

» Amerika a Rusko uzavírají dohodu o sdílení technologií.

2002 » Goa‘uldi vylepší své štíty a vyhlásí Asgardům válku. Zajmou Thora a získají od něj určité technologie.

» Daniel Jackson se povznáší.

» Anubis útočí na Zemi pomocí antické zbraně na ničení Hvězdných bran.

» Lidmi je postavena první loď schopná mezihvězdných letů s označením X-302.

» Anubisova zbraň je zničena a hrozba výbuchu pozemské Brány je zažehnána. (7. záchrana Země)

» Jonas Quin se připojuje k SG-1.

» V SGC operuje Ruský tým pod vedením pplk. Sergeje Ivanova.

» Je postavená první lidská vesmírná loď větší velikosti a označením X-303.

» Asgardi shromáždí všechny Replikátory na své planetě Halle. Díky SG-1 jsou Replikatoři uvězněni v bublině se zpomaleným časem.

» Pentagon se o tajemství brány podělí s Anglií, Francii a s Čínou.

» Anubis hledá goa‘uldské Oči, což jsou velmi mocné krystaly. Postaví obrovskou mateřskou loď a s pomocí Očí vytvoří super zbraň.
Abydos je zničen, ale díky Omě jsou všichni jeho obyvatele povzneseni.

» Daniel zjistí, že povznesené bytosti jsou Antikové a Anubis je napůl povznesená bytost.

» První zmínka o antickém ztraceném městě.

2003 » Daniel Jackson je seslán zpět do normální úrovně existence.

» Anubis útočí na Kelownu a jeho loď je zničena Baalem.

» Jonas se vrací na svou domovskou planetu a Daniel se znovu stává člen SG-1

» Anubis vytváří pomocí znalostí z mysli Jonase Quina a s pomocí Goa‘ulda Thota "Kullské válečníky", velmi silné a opancéřované "vojáky" schopné napáchat hodně škody.

» Dr. Lee a Dr. Jackson se vydávají do Jižní Ameriky a hledají antické zařízení, které by mohlo sloužit jako zbraň proti Kullům.

2004 » Je vytvořena letka letounů F-302

» Anubis, který také hledá Ztracené město, je přesvědčen, že lidé mají více informací o jeho poloze. A tak shromažďuje celou svou flotilu a chystá se zaútočit na Zemi.

» Novým presidentem USA je zvolen Henry Hays a je přinucen odvolat Hammonda z velení SGC.

» SG-1 se vydává na původně antickou planetu a do O‘Neillovi mysli jsou znovu nahrány veškeré vědomosti Antiků.

» Anubis vysílá předvoj své flotily k Zemi, aby zjistil možnost obrany.
O‘Neill s antickými vědomosti přiměje ostatní, aby ho následovali na planetu Proclarush Teonas. Tam nalezne funkční ZPM, antický zdroj energie. Cestou zpět přilétá Anubis k Zemi a začíná systematicky ničit satelitní síť. SG-1 přilétá nad Antarktidu a dostává se do antické základny. Na pomoc SG-1 je vyslán Prometheus a letka F-302. Velitelem Promethea se stává Hammond. O‘Neill použije ZPM a pomocí antických „střel“ zničí celou Anubisovu flotilu. (8. záchrana Země)
Sám pak upadá do kriostáze.

» Asgardi nechali svou planetu Hallu, na které byli uvězněni Replikatoři zhroutit v černou díru.

» SGC jedná s Vládci Soustavy o příměří a o likvidaci Vládce Baala.

» Díky O‘Neillovým znalostem Asgardi porazí Replikátory na své nové planetě Orille.

» Pátý (humanoidní replikátor) vytvoří Replicarterovou a podaří se mu z Orilly utéct.

» O‘Neill je povýšen na Brigádního Generála a je mu svěřeno velení nad SGC.
Major Carterová je povýšena také a to na Podplukovníka.
Generálmajor Hammond je převelen do úřadu s názvem „Homeworld security“ a je povýšen na Generálporučíka.

» V Antarktidě je postavena výzkumná stanice s personálem z tuctu zemí. Vedení této expedice je dáno Dr. Weirové. Daniel Jackson objevuje polohu ztraceného města a jeho jméno, Atlantis.

» Na Atlantis je vyslána expedice vedená Dr. Weirovou a v nové galaxii naráží na nové nepřátele, Wraithy, které probudí z hybernace a začínají s nimi válku.

2005 » První kontakt s Genii.

» Replicarterová podvede lidi a nalezne obranu proti antickému disruptoru.

» Lidé bojují o Atlantis s Genii, kteří ji chtěli obsadit.

» Na jedné planetě nachází SG-1 antickou časovou loď.

» Expedice na Atlantis nalézá ve stázi deset tisíc let starou Dr. Weirovou, která když přišla na atlantis nalezla časovou loď a dostala se deset tisíc let do minulosti, do doby, kdy byla Atlantis obléhána Wraithy

» Replikatoři včele s Replicarterovou zahájili totální útok proti Goa‘uldům. Díky antickému zařízení na Dakaře jsou Replikátoři stejně jako Goa‘uldi poraženi. (9. záchrana [Země])

» Je vytvořen svobodný Jaffský národ se sídlem na Dakaře.

» Anubis je zneškodněn Omou.

» Wraithové se vydávají obsadit Atlantis, kvůli přístupu na Zem.

» SG-1 použije nalezenou antickou časovou loď a vydává se pět tisíc let do minulosti, do Starého Egypta, aby našli ZPM. Během jejich pobytu podnítí obyvatele k revoluci a vyhnání Ra ze Země.

» Brigádní Generál Jack O‘Neill je povýšen na Generálmajora a převelen do „Homeworld security“. Novým velícím SGC se stává Generálmajor Hank Landry. Pplk. Carterová je převelena do Oblasti 51 a Teal‘c odchází na Dakaru.

» Začíná se sériově vyrábět bitevník X-304. První nese název Daedalus.

» Wraithové odlétají od Atlantis, protože si myslí, že ji její obyvatelé zničili sami.
Poručík Ford se stává závislým na wraithském enzymu.

» Podplukovník Cameron Mittchel se stává velitelem SG-1 a znovu jí dává dohromady.

» Na Mléčnou dráhu útočí noví nepřátelé: zlé povznesené bytosti Ori. Po celé galaxii vysílají své věrozvěsty, aby šířili Počátek, náboženství Ori.

» Wraithové začínají trpět hladem a vypukuje mezi nimi občanská válka.

» Ori nakazili Zemi smrtelným virem. SG-1 s pomocí descentovaného Antika Orlina nalézá lék. (10. záchrana Země)

2006 » Prométheus zničen, nahrazen druhou lodi X-304 s jménem Odysea.

» SG-1 najde záznamy o Merinově tajné zbrani schopné zničit povznesené bytosti.

» Ori úspěšně vytvoří v Mléčné Dráze Superbránu a čtyři jejich lodě zaútočí na flotilu Hattaků a dvě lidské X-304. Loď Korolev je zničená a Odysea je poškozena.
Oriská křížová výprava začíná.

» Doktor Beckett vyvíjí retrovirus, který odděluje z wraithské DNA Tu část z eratuského brouka a vytváří z nich lidi. První testování nedopadne dobře a Wraith, kterého nazvou Michael, se snaží stát se znovu tím čím byl.

» Je nalezena lantianská loď Hippaferalkus, přejmenovaná na Orion.

» Wraithové se spojí s lidmi na Atlantis a chtějí použít jejich retrovirus, aby z nepřátelských Wraithů udělali lidi, na kterých by se mohli krmit. Ve skutečnosti jsou lidé podvedeni a Wraithové získávají informace o mezigalaktickém pohonu a polohu Země.