Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epizody SG-1 4 sezona

13. 6. 2007

MALL VICTORIES


Episoda:401 Číslo:067 Datum premiéry:30.06.00
Hodnocení

Jack, Teal'c a Sam se v pořádku vrátili na Zem, ale z lodi Beliskner, která schořela v atmosféře, přežil jeden replikátor, začal konzumovat ponorku a replikoval se. Thor požádal Sam o pomoc, protože na Othallu se řítili replikátoři. Zbytek SG-1 se vydal zničit replikátory na ponorce, ale bylo jich tam moc, naštěstí byli nekvalitní (z ruské ponorky), stačilo zničit toho prvního a utéct, ale to se nepovedlo. Na štěstí mezitím Sam za cenu zničení nejdokonalejší Asghardské lodi, zachránila Asghardy a vrátila se pomoc zbytku teamu.


THE OTHER SIDE


Episoda:402 Číslo:068 Datum premiéry:7.7.00
Hodnocení

SGC kontaktuje mimozemská rasa s tím, že potřebují pomoc, SG-1 se tam vydala a zjistili, že je to vyspělá rasa, která nemá přístup ke zdrojům energie, takže když jim Země opatří Deuterium, na pohon generátoru, oni se podělí o všechny své významné technologie. SG1 zjistila, že rasa se kterou bojují válku nezačala a že oni nejsou zlý, ale noví spojenci pozemšťanů, že jsou rasisti, kteří chtějí zamořit planetu. SG1 je zničí a uteče.


UPGRADES


Episoda:403 Číslo:069 Datum premiéry:14.07.00
Hodnocení

Anise přišla do SGC s tím, že by potřebovala vyzkoušet na lidech nově nalezenou technologii. Je zvolena SG-1, které jsou Armbands nandány na ruce, brzo začnou mít nadlidskou sílu a schopnosti. Problém je v tom, že nejdou sundat a jejich těla začínaj selhávat, v tom Anise požaduje, aby šly zničit Apophisovu novou loď. SG1 se přestává ovládat, rozhodnou se splnit zakázaný úkol, proto je za nimi vyslán Teal'c, který se nezapojil, aby zachránil SG-1, když Armbands selžou. Mise byla úspěšná.


CROSSROADS


Episoda:404 Číslo:070 Datum premiéry:21.7.00
Hodnocení

Jaffská kněžka přijde do SGC říká, že její symbiont je dobromyslný a chce sdílet svoje znalosti. Po pečlivém pozorování, symbiont dostane hostitele a odhaluje se jeho pravá povaha.


DIVIDE AND CONQUER


Episoda:405 Číslo:071 Datum premiéry:28.7.00
Hodnocení

Po incidentu na základně Tok'rů je odhaleno, že v SGC jdou oběti Goa'uldského zařízení ovlivňující mysl. Obětmi jsou Jack a Sam. Oba musí přiznat city, které k sobě cítí a sumit Tok'rů na Zemi je ohrožený.


WINDOW OF OPPORTUNITY


Episoda:406 Číslo:072 Datum premiéry:4.8.00
Hodnocení

SG-1 je ve světě, kde je cizí zařízení, které se aktivuje a zasáhne Jacka s Teal'cem. Jack a Teal'c zažívají stále dokola ten samý den znovu a znovu. To je nutí najít cestu, jak by se mohli vysvobodit.


WATERGATE


Episoda:407 Číslo:073 Datum premiéry:11.8.00
Hodnocení

SG-1 je poslána do Ruska, když se dozvidí, že Rusové mají Staragte. Sam a Daniel najdou v jiném sviti neobvyklé životní formy, zatímco Jack a Teal'c dilají své vlastní zarážející objevy.


THE FIRST ONES


Episoda:408 Číslo:074 Datum premiéry:18.8.00
Hodnocení

Když je Daniel na jiném světe chycený Unasem, je pro něj poslána záchranná mise. Tým brzy odhalí, že na planetě je hodně Goa'uldích symbiontů a Daniel se snaží osvobodit a při tom navazuje s Unasem přátelství.


SCORCHED EARTH


Episoda:409 Číslo:075 Datum premiéry:25.8.00
Hodnocení

SG-1 našla nový domov pro Enkarany, když nějaká vyspělá rasa začne přetvářet planetu pro jejich vlastní potřeby. Tým chce použít vojenskou sílu k jejich zastavení, ale loď se zastaví, zatímco Daniel riskuje svůj život, aby našel jiné řešení.


BENEATH THE SURFACE


Episoda:410 Číslo:076 Datum premiéry:1.10.00
Hodnocení

Tým SG-1 je ve světě, kde nemají žádné své vzpomínky na svůj předchozí život a kdo jsou. Musejí pracovat v podzemí a postupem času si začínají vzpomínat, kdo jsou. Ale o tajemství povrchu nechce nikdo nic vědět, protože by obyvatele planety ztratili svou pracovní sílu. SG*1 musí vše risknout a prozradit dělníkům pravdu.


POINT OF NO RETURN


Episoda:411 Číslo:077 Datum premiéry:8.10.00
Hodnocení

SG-1 je poslána za muže. který toho ví hodně o Stargate. Když ho vyšetřují, tak odhalí, že muž není šílený, tak jak si mysleli, ale že je to mimozemšťan, který spolu se svým týmem utekl na Zemi.


TANGENT


Episoda:412 Číslo:078 Datum premiéry:15.10.00
Hodnocení

Když Jack s Teal'cem testují model letounu X-301, tak se kvůli chybě dostanou do vesmíru. SGC musí najít Tok'ry, aby jim letoun pomohli zachránit, protože je na cestě na Apophisovu domovskou planetu.


THE CURSE


Episoda:413 Číslo:079 Datum premiéry:22.10.00
Hodnocení
Daniel se po smrti svého profesora vrací zpět do Chicaga. Za jeho smrt je možná zodpovědný prokletý Osiris, který unikl z kanopy, kde byl uvězněn. Další vyšetřování profesorovi smrti zavede tým do Egypta.

THE SERPENT'S VENOM


Episoda:414 Číslo:080 Datum premiéry:29.10.00
Hodnocení

SG-1 se pokouší vyvolat válku mezi Apophisem a Her-urem, zatímco je Teal'c na Chulaku uvězněn a je mučen. Jeho uvěznění způsobí to, že tým se musí rozhodnout co je důležitější. Mise a nebo jejich přítel?


CHAIN REACTION


Episoda:415 Číslo:081 Datum premiéry:5.1.01
Hodnocení

Když je generál Hammond donucen, pod výhrůžkou ohrožení jeho rodiny, odstoupit z velení SGC, tak je jmenován nový velitel, který udělá hodně změn. Jack začne spolupracovat s Maybournem a společně zjistí, kdo je za odvoláním Hammonda a konspirací.


2010


Episoda:416 Číslo:082 Datum premiéry:12.1.01
Hodnocení

V roce 2010 slaví Země desetiletou alianci s Ascheny. Nicméně Sam zjistím, že nemůže mít děti, protože Ashenové sterilizovali obyvatelstvo Země a další vyšetřování odhaluje šokující informace.


ABSOLUTE POWER


Episoda:417 Číslo:083 Datum premiéry:19.1.01
Hodnocení

Kasuf kontaktuje SG-1, aby přišla na Abydos. Tam se setkají s Harcesisem - chlapcem s vrozenou genetickou pamětí Goa'uldů. Když předá Danielovi určité znalosti, tak se Daniel začne měnit a vyvíjí silný zbraňový systém.


THE LIGHT


Episoda:418 Číslo:084 Datum premiéry:26.2.01
Hodnocení

SG-1 je ve světě, kde zkoumá zvláštní zařízení, které vyzařuje zajímavé světlo. Brzo se sami stanou oběťmi tohoto zařízení a ten kdo odejde z planety, tak zemře. Najdou tam chlapce, který jim řekne jak zařízení funguje a oni se ho pokusí vypnout.


PRODIGY


Episoda:419 Číslo:085 Datum premiéry:2.2.01
Hodnocení

Sam se v Air Force akademii setká s velice brilantním mladým kadetem a Jack s Teal'cem objeví na měsíci, který obíhá kolem plynného obra neznáme energetické formy života. Později Sam kadetku přivede na planetu a životní formy začnou všechny ohrožovat.


ENTITY


Episoda:420 Číslo:086 Datum premiéry:9.2.01
Hodnocení

Poté co se MALP ztratí na neznámé planetě, se po jeho radiových vlnách skrz Stargate přenese do SGC neznámá entita. Při pokusu o zničení entity, se entita dostane do Sam. SGC bude muset udělat těžké rozhodnutí, aby mohli entitu dostat pryč ze Sam a SGC.


DOUBLE JEOPARDY


Episoda:421 Číslo:087 Datum premiéry:16.2.01
Hodnocení

SG-1 je poznána obyvateli na planetě, kde ještě nikdy před tím nebyla. Harlan brzy poté navštěvuje Zemi a říká, že robotičtí dvojníci SG-1 se také vydávají na mise. Tým spustí odvážnou záchrannou misi a střetnou se se samotným Kronosem, který k nim zrovna moc laskavý nebude.


EXODUS


Episoda:422 Číslo:088 Datum premiéry:23.2.01
Hodnocení

Tanith prozradí Apophisovi polohu základny Tok'rů a Apophis se tam vydá. Tým chce evakuovat Tok'ry v goa'uldské mateřské lodi, kterou ukradli Kronosovi a má také v plánu zničit Apophisovu flotilu. Plán začne, ale má jen poloviční úspěšnost. Sice zničí Apophisovu flotilu, ale spolu s jeho novou mateřskou lodí se dostanou miliony světelných let daleko od místa, kde byli. A cesta zpět by jim trvala přes sto let.