Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

INTO THE FIRE


Episoda:301   Číslo:045  Datum premiéry:25.06.99  
Hodnocení

Jack, Sam a Daniel zjistí, že jsou na základně Hathor a pokusí se utéct. SGC se od Tok'rů dozví, kde je SG1, protože tam Tok'rové mají svojí základnu. Hammond tam vyšle všechny SG teamy. Jackovi ovšem Hathor implantuje symbionta, proto ho Tok'erská agentka dá zmrazit, aby Goa'uld zemřel. Osatní SG teamy jsou zajaty, proto se tam Teal'c, Bra'tac a Hammond vydají na vlastní pěst. Když Sam zničí generátor energie pro štíty, podaří se jim utéct a zabít Hathor.


SETH


Episoda:302   Číslo:046  Datum premiéry:2.07.99  
Hodnocení

Jacob informuje SGC, že by se na Zemi mohl už tisíciletí ukrývat Goa'uld Seth. Daniel najde sektu, kterou Seth řídí. Proto se tam SG-1 vydá, ale musí si vytvořit obranu proti Nisthě, Sethově droze. Cestu jim skomplikují agenti ATF, nevědomi důležitosti operace. Pak se tam Sam, Jack a Daniel vydají, ovšem Seth přijde na to, že Sam je ex Tok'ra, snaží se je zabít, ale ti se osvobodí a pomohou ostatním členům sekty. Při útěku se pokusí Seth zabít Sam, ale ta použije Ribbon Device a zabije ho.


FAIR GAME


Episoda:303   Číslo:047  Datum premiéry:9.07.99  
Hodnocení

Sam je povíšena na majora a při tom je Jack přenesen na Thorovu loď. Thor mu oznámí, že se Goa'uldi zajímají o Zem, proto se pokusí s nima uzavřít smlouvu o tom, aby Země byla v chráněných planetách. Vyjednávání se zúčastní Thor, Jack, Nyrrti, Cronos a Yu. Musí být přesvědčeni, alespoň 2 ze 3 Goa'uldů. Yu nemá zájem zničit Zem, ovšem Cronos nesnáší Teal'ca. Při jednáni jsou Goa'uldi pohoršeni Jackovo chováním. Požadují zabavení obou bran na Zemi. Pak ovšem dojde k incidentu mezi Teal'cem a Cronosem. Cronos to málem nepřežije, ovšem je zjištěno, že to udělala Nyrrti, která ovládá neviditelnost. Sam se podařilo Cronose zachránit, proto byla smlouva uzavřena.


LEGACY


Episoda:304   Číslo:048  Datum premiéry:23.7.99  
Hodnocení

Při průzkumu Goa'uldské planty SG-1 zjistí, že je to základna konkurenční frakce Goa'uldů, tzv. Linvris. Je tam 9 těl mrtvých Goa'uldů a smrad. Daniel tam najde Goa'uldskou tabulku, která ovšem nefunguje. Když si s ní hraje, něco do něj vleze, po návratu začíná mít příznaky schizofrenie, je odvezen do blázince, kde se vše zhoršuje do té doby než, ho SG-1 navštíví a to něco přeleze do Teal'ca, kterému to začne zabíjet symbionta, ale Daniel je uzdraven. V SGC zjistí, že jde o Machellovu technologii na zabíjení Goa'uldů, která na Daniela měla vedlejší účinnky. Sam po napadení laboratoře dá svoji krev s bílkovinou po Jolinar všem napadeným.


LEARNING CURVE


Episoda:305   Číslo:049  Datum premiéry:16.7.99  
Hodnocení

Daniel zkoumá Archeologické nálezi na Orbanu, a zbytek teamu domlouvají spolupráci s Orbánci. Sam dostane k prostudování Naquahdahový reaktor, ale na Orbáncích je jedinná věc podezřelá a to inteligence dětí a to, že se jako jediní učí od SG1. To proto, že v sobě mají nanity, které podporují učenlivost a ukládají informace, které pak předají ostatním, ale SG1 se nelíbí, že tyto děti jsou potom neschopní přijímání informaci stejným způsobem a musí žít v ústavech. Proto jedné z nich Jack ukáže jiný způsob života a tím poučí Orbánce


POINT OF VIEW


Episoda:306   Číslo:050  Datum premiéry:30.7.99  
Hodnocení

Na Zem přijde kvantovým zrcadlem mjr. Kawalsky a Dr. Carterová z alternativní reality a hledají pomoc, protože jejich Zem je napadena Goa'uldy. Na Zemi dostanou azyl, ovšem u Dr. Carterové se začne projevovat Kaskádovitý efekt, protože jsou dvě Carterové v jedné realitě, proto se musí vrátit zpět a zachránit planetu. Nejlepším řešením je kontaktovat Asghardy, proto musí sprovoznit reaktor pro zadání Othally, to se Carterovým podaří atak se vydají zpět zrcadlem, kde obelstí Goa'uldy a Thor je zničí.


DEADMAN SWITCH


Episoda:307   Číslo:051  Datum premiéry:6.8.99 
Hodnocení

Aris Boch zajme SG-1 po příchodu na planetu, kde Aris chytá nějakého Goa'ulda. Prozradí jim, že je nájemný lovec a že pro něj nemají takovou cenu, jako ten Goa'uld, takže když mu pomůžou, propustí je. Když se jim podaří chytit Goa'ulda, zjistí, že je to Tok'ra. Teal'c se nabídne, že půjde s Arisem místo důležitého Tok'ry, ovšem Arisovu svědomí to nedá a simuluje svoji smrt, aby zachránil Teal'ca.


DEMONS


Episoda:308   Číslo:052  Datum premiéry:13.8.99  
Hodnocení

UAV zjistí primitivní osídlení pár kilometrů od brány. SG-1 zjistí, že jsou to potomci Křesťanů, které vede Vikář. Ten je považuje za démony a rozhodne, že budou vydáni Únasovi, aby je odvedl Sokarovi, jako hostitele. To usoudil podle znamení na Teal'covo čelu, proto rozhodl, že bude Teal'c vhozen do jezera, jestli přežije, je to démon, jestli ne byl čistý. Teal'c zdánlivě nepřežil, ale díky symbiontovi ano. SG-1 se poté musela vypořádat s Únasem, a když se zdálo, že je po všem, Sam zjistila, že Únasův symbiont je ve Vikářovi, proto ho museli zabít.


RULES OF ENGAGEMENT


Episoda:309   Číslo:053  Datum premiéry:20.8.99  
Hodnocení

SG1 kousek od brány spozoruje bitvu neznámého SG teamu a Jaffů, proto se vydají tomuto teamu na pomoc, ale ten se proti nim otočí a zastřelí je. SG1 se probouzí v nějakém táboře, kde jim veliel řekne, že prohráli cvičnou bitvu. Jedná se o výcvikový tábor Jaffů proti SG jednotkám. Velitel zjistí, že SG1 nejsou jejich vojáci, proto je považuje za Jaffské mistry. Jack se snaží všem naznačit, že Apophis je mrtev. Při další bitvě si omyle jeden voják vezme jinou než cvičnou zbraň a v bitvě se prolije krev, což je považováno za cíl cvičení a vše začne na tvrdo. SG1 ukáže veliteli smrt Apophise, který uvěří, proto nahrajou nahrávku na Vo'cume a ukáží to ostatním.


FOREVER IN A DAY


Episoda:310   Číslo:054  Datum premiéry:8.10.99  
Hodnocení

Abydos je evakuován před útočícími Jaffy, mezitím s nimi pozemšťani bojují. Daniel se ve stanu setká s Amonet, která ho začne zabíjet Ribbon devicem. Přijde tam Teal'c a v poslední chvíli zabije Amonet. Daniel se probudí v SGC a nenávidí Teal'ca, protože mu zabil ženu. Opustí služby SGC a vrací se domů, kde začíná mít sny, kde mu Sha're říká o synovi, kam ho ukryla. Daniel zjišťuje, že mu tuto informaci poslala pomocí Ribbon device. Proto odpustí Teal'covi a vrací se do SGC.


PAST AND PRESENT


Episoda:311   Číslo:055  Datum premiéry:15.10.99  
Hodnocení

Všichni obyvatelé Vyusu stratili paměť a není mezi nimi jedinný stařec nebo dítě. Je tam jedna obyvatelka, Ke'ra, která má rozsáhlé chemické znalosti. Po příchodu na Zem zjistí, že na Vyusu došlo k Vorlixu, a že všichni omládli a stratili paměť. Ke'ra je totiž Linea, která tam dělala pokusy. Když se na Zemi snažili vytvořit lék, došlo k tomu, že se v Ke'ře začala projevovat Linea. Proto ji vymazali paměť, potom co vyvinuli lék, kterým pomohli všem obyvatelům.


JOLINAR'S MEMORIES


Episoda:312   Číslo:056  Datum premiéry:22.10.99  
Hodnocení

Martouf oznámil SG-1, že byl Jacob zajat Sokarem, když zjišťoval informace o Sokarovo útoku. Proto se tam SG1 s Martoufem Tel'tacem vydali, cestou Martouf pomocí vzpomínkového zařízení dostával ze Sam informace o útěku z Natu, pekla, které je měsícem Sokarovy planety, kde vězní Jacoba. Po té, co se tam dostanou, Teal'c je tam vyloží a čeká s lodí, jdou za Beinarem, místním vládcem, ale ten je zavře, protože nemá rád Jolinar. Tam najdou Jacoba, který jim vylíčí informace. Pak se odtamtud pokusí dostat transportními kruhy v Beinarové místnosti, ovšem přistihne je Beinar, který je zabit svým prvním mužem Apophisem.


THE DEVIL YOU KNOW


Episoda:313   Číslo:057  Datum premiéry:29.10.99  
Hodnocení

Apophis pomocí Sokarovi krve vyslíchá zajatce, ale ti této droze odolávají, Martouf schválně lže o základně Tok'rů. Poté se Apophis vydá k Sokarovi, aby mu zdělil, kde je základna Tok'rů, tuto planetu však Sokar už dávno dobyl, proto tam žádná základna být nemůže. Mezitím přiletěl Teal'c s pomocí Tok'rů, aby zničili Natu i se Sokarovou lodí na oběžné dráze. SG1 je odvedena do místnosti s kruhy, Teal'c naletí mezi měsíc a loď a zachytí paprsek, SG-1 přežila. Při výbuchu měsíce Sokar zahynul, ale Apophis utekl a obsadil Delmak.


FOOTHOLD


Episoda:314   Číslo:058  Datum premiéry:5.11.99  
Hodnocení

Při návratu z mise, zjistí SG1, že 23. patro bylo napadeno chemikálielmi. Když jdou na prohlídku na ošetřovnu, Dr. Fraiserová jim píchne sedativa, když se Teal'c probudí ze sedativ, vidí, jak se Hammond a Dr. Fraiserová baví v klidu s vetřelci. Proto probudí Sam a pokusí se utéct. Sam se to podaří, ale Teal'ca chytí. Sam kontaktuje Mayburna, ale ten se spojí s vetřelci. Ti se pokusí Sam dostat pod kontrolu, ale v tom jsou i před Maybournem prozrazeni. Sam zjistí, že tak činí zařízení, které dělá z vetřelců lidi. Dostane se do základny a pokusí se zničit vetřelce, ti se pokusí utéct, ale ne všem se to podaří. Zbylí použili autodestrukci.


PRETENSE


Episoda:315   Číslo:059  Datum premiéry:21.1.00  
Hodnocení

Narim kontaktuje SGC kvůli připravovanému triadu, soudu, kde bude souzen Klorel/Skaara, který stroskotal na Tollanu. Zástupcem Skaary je SG-1, zástupcem Klorela je Lord Zipacna a nezávislou je Lya, Noxka. Zipacna plánuje zničení Tollánců, tak že zničí všechny jejich kanony najednou. Teal'c si toho všimne, ale Tollani mu nevěří, proto poprosí Lyu, aby zneviditelnila jeden z nich. Goa'uldi opravdu na všechny zaútočili, kromě toho jednoho, kterým pak byli zničeni. Zipacna utekla a v triadu bylo rozhodnuto ve prospěch Skaary.


URGO


Episoda:316   Číslo:060  Datum premiéry:28.1.00  
Hodnocení

SG-1 projde branou na misi, ovšem hned se zas vrátí, ovšem ten okamžik trval 15 hodin. Sonda planetu ukazovala jako krásnou pláž. Časem se členům SG1 začal zjevovat Urgo, rozbitý program, který jim byl na té planetě nahrán do mozku. Nikdo jiný ho nevidí, proto jsou členi SG1 považováni za blázny. Snaží se ho přesvědčit, aby odešel, ale tím by zemřel, proto odmítá. SG-1 se proto vrátí zpět a poprosí tvůrce, aby si ho přehrál do svého mozku.


A HUNDRED DAYS


Episoda:317   Číslo:061  Datum premiéry:4.2.00  
Hodnocení

Na Edoře dojde zrovna při návštěvě SG-1 k déšti meteoritního roje. Je to tam tak s jednoroční periodou. Ovšem jednou za 150 let se roj přiblíží a smete vše z povrchu. Místní agronomická společnost se vždy ukrývala do jeskyní, ale nezanechala o tom žádné informace, proto SG1 nikdo nevěřil, když chtěli evakuovat planetu. Přišel na to Daniel z místních usazenin. Když došlo na nejhorší, začala evakuace, ale někteří zůstali spolu s Jackem. Pohřbilo to bránu a on tam musel zůstat, žil tam s jednou ženou a už vzdal šance na návrat, ovšem Teal'c se tam prohrabal a Jacka zachránil.


SHADES OF GREY


Episoda:318   Číslo:062  Datum premiéry:11.2.00  
Hodnocení

Tollánci nabídnou Zemi pomoc, ovšem ne, jakou by si představovali, proto naštvaný Jack ukradne jednu z jejich technologií při odchodu. Po návratu z mise je Jack propuštěn do důchodu. Potom ho ovšem kontaktuje Maybourne s tím, že by mohl jít do teamu zlodějů technologií. Jack to přijme a stane se jejich šéfem, ale pak přiletí na tajnou základnu Asghardi a začnou vše teleportovat na loď. Jack se spojí se Zemí a donutí zloděje projít na základnu, kde jsou zatčeni, protože to Jack s Hammondem zinscenovali.


NEW GROUND


Episoda:319   Číslo:063  Datum premiéry:18.2.00  
Hodnocení

Na Bedrosii při archeologickém výzkumu najdou bránu, z které vyleze SG-1. Bedrosiané je, až na Teal'ca zjamou, protože si myslí, že je stvořil bůh a že nebyli přivedeni skrz bránu Goa'uldem, co tvrdí Optričané, nepřátelé Bedrosianů. Zajatí členi SG1 se snaží dostat na svobodu a snaží se dokázat pravdu. Teal'c, který oslepl, je ovšem osvobodí a spolu s Nyanem utečou pomocí Naquahdahového reaktoru na Zem.


MATERNAL INSTINCT


Episoda:320   Číslo:064  Datum premiéry:25.2.00 
Hodnocení

Po zjištění údajné pozice Khebu se tam SG-1 a SG-2 spolu s Bra'tacem vydají. Zjistí, že už tam před nimi byli Jaffové, které ovšem někdo zlikvidoval. SG1 dorazí do chrámu, kde je mnich, který jim vysvětluje cestu do nebe a vypráví o Omě Desale. Daniel se s ní setká, je to Antička, která ochraňuje Harsesise, proto se s ní Daniel dohodne, aby v tom pokračovala a cestou se ještě vypořádají s armádou Jaffů.


CRYSTAL SKULL


Episoda:321   Číslo:065  Datum premiéry:3.3.00  
Hodnocení

Sonda na jedné planetě objeví gigantickou Mayskou pyramidu, ve které je křišťálová lebka. Tu samou našel Danielův děda v Belize, udájně sloužila jako teleport. Když se tam SG-1 vydala, Daniel se na lebku podíval, pak zmizel a ostatní byli postiženi radiací. Proto SG-1 vyhledala Nicka, Danielova dědu, ten ovšem Daniela viděl, protože už také jednou lebku použil a vidí věci v jiných dimenzích. Proto se vrátí zpět, aby se mohly spojit s místními mimozemšťany a pomohly Danielovi.


NEMESIS


Episoda:322   Číslo:066  Datum premiéry:10.3.00  
Hodnocení

Když SG-1 dostane dovolenou je nečekaně Jack někam teleportován. Konkrétně na Thorovu Beliskner, zamořenou Replikátory. Tam mu Thor oznámí, že loď se řítí na Zem a že on je jedinný na lodi. Jedinná šance jak zničit replikátory je zničit loď. Thor je ve špatném zdravotním stavu a Jack to stejně nepřežije, protože není úniku. Proto poprosí SGC, aby mu připravili nějaké věci k tomu potřebné. Místo toho se tam přepravila Sam s Teal'cem s plánem na záchranu. Zničí brzdící systémy, a nechají shořet loď v atmosféře, mezitím si teleportují na loď bránu a skrz ní utečou.